Fotó: Facebook/Asociația Pro Infrastructură
Az országos közútkezelő társaság (CNAIR) igazgatótanácsának tagjává nevezte ki a közlekedési minisztérium március elsejétől Narcis Neagát.
2018. március 05., 09:412018. március 05., 09:41
Aki korábban a közút- és autópálya-építésekért felelős vállalat vezérigazgatója volt, és számos rendellenesség az ő nevéhez köthető – hívta fel a figyelmet Facebook-bejegyzésében a Pro Infrastruktúra Egyesület.
A bejegyzés felsorolja Narcis Neaga „legkatasztrofálisabb” megvalósításait is. Köztük találjuk a Szászváros–Nagyszeben-autópálya 3-as szakaszának a megnyitását, ami úgy történt meg, hogy „elkendőztek” több száz műszaki hibát, „ami miatt egy jó 200 méteres szakaszon beszakadt az út, és egy évre le kellett zárni a sztárdaszakaszt, ennek következtében pedig csaknem egytucatnyi ember életét vesztette a párhuzamosan futó, 1-es jelzésű országúton”.
Ugyanakkor mintegy 20 versenytárgyalást írtak ki autópályák és gyorsforgalmi utak terveinek elkészítésére, de többségükről letettek” – sorolják a civilek. „És nem utolsó sorban, a Bechtellel való 2013-as szerződésbontás nyomán alakult ki az a helyzet, hogy a gyalui hidat leválasztották a Gyalu–Magyarnádas-szakaszról, és egy 800 méteresnél kisebb csonk a sztrádaszakaszt autópálya-múzeummá változtatta, és csak idén készül el” – közli a Pro Infrastruktúra Egyesület abbéli reményének adva hangot, hogy Lucian Șova miniszter a lehető legrövidebb időn belül újragondolja álláspontját.
a DNA közlése szerint azonban az ügyet idén februárban vádemelés nélkül lezárták.
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
szóljon hozzá!