Döntéshozó testületként elfogadta a képviselőház az RMDSZ jogszabály-módosító javaslatát, amely lehetővé teszi azon személyek számára, akik a nyugdíjkorhatár küszöbén állnak, de nem rendelkeznek a nyugdíjazáshoz szükséges társadalombiztosítási befizetéssel, hogy visszamenőleg, legtöbb öt évre kifizessék a társadalombiztosítási járulékot – tájékoztat honlapján az RMDSZ.
2016. szeptember 21., 18:062016. szeptember 21., 18:06
2016. szeptember 21., 20:072016. szeptember 21., 20:07
Kerekes Károly képviselő, a törvénytervezet kidolgozója elmondta: „a törvény azoknak a problémáját oldja meg, akik a nyugdíjkorhatár küszöbén állnak, és nem rendelkeznek a nyugdíjazásukhoz szükséges biztosítási évekkel. Nekik most lehetőségük lesz legtöbb öt évre visszamenőleg befizetni a társadalombiztosítási járulékot.”
A szövetség Maros megyei politikusa kifejtette, a lakhely szerinti nyugdíjpénztárral kötött társadalombiztosítási szerződés alapján a befizetést egy összegben vagy akár féléves részletekben lehet rendezni. Amennyiben öt napon belül senki nem támadja meg a módosítást az alkotmánybíróságnál, továbbküldik jóváhagyásra az államfőhöz.
„A törvényt minden politikai alakulat támogatta, azonban el kell ismernünk, hogy nem tökéletes. Nem sikerült ugyanis abban a formában elfogadtatni, amely lehetőséget biztosított volna azon személyeknek is a társadalombiztosítási járulék befizetésére, akik korábban voltak abban a helyzetben, hogy nem tudták befizetni az illetéket saját hibájukon kívüli okokból” – mutatott rá Kerekes. Hozzátette: ez nem az RMDSZ mulasztása, ugyanis a többi párt részéről nem volt meg a kellő politikai akarat.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!