Fotó: Pixabay
Villamosenergiaár-támogatást javasol a svéd kormány: a decembertől februárig tartó időszakban az érintett háztartások számára havi 2000 svéd koronáig (nagyjából 970 lej) terjedő kedvezményt nyújtsanak. Az ártámogatás a becslések szerint 6 milliárd svéd koronájába (2,9 milliárd lej) kerül az államnak.
2022. január 14., 08:542022. január 14., 08:54
2022. január 14., 10:002022. január 14., 10:00
A kompenzáció mintegy 1,8 millió háztartást érint, ahol az áramfogyasztás legalább havi 2000 kW/h – idézte az SVT Nyhetert a Híradó.hu. A svéd lap szerint még nem világos, hogyan fizetik ki a támogatást, egyelőre úgy tudni, a támogatottaknak nem kell pályázniuk rá.
Az ellenzék azonnal reagált a kormány ötletére, leginkább pánikszerű intézkedésként ítélik meg. A villamosenergia-szolgáltatók arra kíváncsiak, hogyan valósul meg a javaslat a gyakorlatban, valamint további adminisztrációtól tartanak.
Camilla Brodin, a kereszténydemokraták energiapolitikai szóvivője közölte:
A Moderaterna (Mérsékeltek) párt szerint a kormány nem kompenzál minden háztartást, a liberálisok energiapolitikai szóvivője, Arman Teimouri pedig úgy fogalmazott, hogy a javaslat csak a nagy házakkal, lakással rendelkezőket támogatja.
A Svéd Lakástulajdonosok Szövetsége (Villaägarna) üdvözölte a támogatást, de kritizálta a Norvégiával való összehasonlítást. Daniel Liljeberg szociálpolitikai igazgatója közölte, a feleakkora Norvégia esetében az áramár-kompenzációs csomag értéke közel nyolcmilliárd, szemben a svéd kormány által elkülönített hatmilliárddal.
Az elszabaduló energiaárak és a számlák kompenzálása kapcsán gyors megoldás helyett politikai egymásra mutogatásnak és egymásra licitálásnak lehetünk tanúi, a bukaresti koalíciós partnerek újabbnál újabb ígéretekkel rukkolnak elő.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!