Fotó: Pál Árpád
Újraindul a megújuló energiaforrások használatát támogató, öt éve felfüggesztett Zöld ház-program – közölte a bukaresti környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti minisztérium szerdán.
2016. szeptember 28., 19:002016. szeptember 28., 19:00
2016. szeptember 28., 19:162016. szeptember 28., 19:16
A tárca 94 millió lejes keretet különített el azok támogatására, akik napkollektoros rendszerrel biztosítják, vagy azzal egészítik ki ingatlanuk hőenergia-ellátását. Az érdekeltek 3000-től 8000 lejig terjedő vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak, annak függvényében, hogy nyomás nélküli, vagy nyomásos berendezést szerelnek be.
Cristina Palmer környezetvédelmi miniszter szerint Románia azon országok közé tartozik, amelyek előtt komoly gazdasági lehetőségek állnak a megújuló energiaforrások hasznosítása terén. „Ha sikerülne a rendelkezésre álló napenergiát hasznosítani, azzal az ország melegvíz-szükségletének felét és a lakások fűtési energiaigényének 15 százalékát fedezhetnék\" – idézte az MTI a tárcavezetőt.
A most meghirdetett Zöld ház-program támogatásaira október közepétől kezdődően csaknem egy hónapig lehet majd pályázni. A keretösszeg kétharmadát magánszemélyeknek, fennmaradó harmadát pedig közintézmények és önkormányzati közüzemek között osztják szét.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!