2011. augusztus 30., 09:382011. augusztus 30., 09:38
A település polgármestere, Lőrincz Zsigmond tegnap bejelentette: két hónapja egy használt sífelvonót is sikerült beszerezniük, a 20 ezer eurós berendezés felszerelése pedig szeptember 5-én kezdődik. „A szerkezet két felvonója 920 méter, ebben az évben egy körülbelül 500 méteres szakaszt fogunk a turisták számára biztosítani” – részletezte az elöljáró. Hozzátette: közel ezerméteres hosszúságával az említett terület a megye legnagyobb sípályája, de mindeddig – nem megfelelő felszereltsége miatt – kevesen látogatták. Az elmúlt télen Kovászna megyében két új sípályát avattak fel: a Sepsiszentgyörgy melletti, 250 méteres sugásfürdői a Regionális Fejlesztési és Turisztikai Minisztérium támogatásával, a 200 méteres bodzafordulói pálya pedig egy magánbefektetésnek köszönhetően valósult meg. „A sugásfürdői sípálya a rövid időszakos üzemeltetése alatt 73 ezer lej bevétellel járult hozzá a helyi költségvetéshez” – közölte korábban Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere. Elmondása szerint a következő téli időszakban a létesítmény – amely elsősorban a gyerekek és kezdők számára ideális – ennél is sikeresebb lesz.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.