A Ford EcoSport hobbiterepjáró modellje a craiovai üzem bejáratánál
Fotó: Ford.ro
Egy újabb járműmodellt fog gyártani craiovai üzemében az amerikai Ford egy 200 millió eurós beruházás révén a jelenlegi Ecosport mellett – jelentette be kedden közleményben az amerikai gyártó.
2018. május 22., 13:362018. május 22., 13:36
2018. május 22., 14:212018. május 22., 14:21
Közölték, hogy további 1500 dolgozót alkalmaznak, így a jelenlegi alkalmazottak száma 4400-ról mintegy 5900-ra fog emelkedni. Nem közölték, hogy melyik lesz az új modell és azt sem, hogy mikor kezdik el a gyártását.
Az idei első négy hónapban 45 319 járművet, 148 százalékkal többet gyártottak az előző év azonos időszakához mérten. Steven Armstrong, a Ford Európa, Közel-Kelet és Afrika elnök-vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy a befektetés megalapozza az Európában gyártott új modellek kínálatának bővítését és a craiovai üzem átalakításának folytatását. A kedden bejelentett 200 millió euróval együtt a Ford 2008 óta 1,5 milliárd eurót fektetett be romániai gyártási tevékenységébe. Nemrég korszerűsítették a craiovai üzemet, ahol több mint 550 robotot állítottak munkába, magasabb szintre emelve ezzel a fényező, az összeszerelő és a présüzemben folyó munka minőségét, hatékonyságát.
A Ford bízik a bukaresti kormány ígéretében, hogy az állam tovább javítja az infrastruktúrát és a logisztikai körülményeket, amelyek rendkívül fontosak a Ford romániai versenyképes működéséhez. „Ezen a téren bármilyen késedelem jelentősen korlátozná a Ford és beszállítói azon törekvéseit, hogy az eddiginél nagyobb mennyiségű járművet és jármű-részegységet szállítsanak” – olvasható a közleményben. A Ford azt kérte a kormánytól, hogy minél előbb épüljenek meg azok az autópálya-szakaszok, amelyek a dél-romániai várost becsatlakoztatják az európai gyorsforgalmi úthálózatba.
A Ford a második legnagyobb gyártó Romániában a francia Renault tulajdonában levő Dacia után. Az idén az első négy hónapban 45 319 járművet, 148 százalékkal többet gyártottak az előző év azonos időszakához mérten. Tavaly egész évben 49 771 járművet állítottak elő, 28 százalékkal többet, mint 2016-ban.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
szóljon hozzá!