Fotó: gov.ro
Újabb támadást intézett a bankok ellen kedd esti televíziós nyilatkozatában Mihai Tudose miniszterelnök, aki egyúttal azt is elismerte, hogy volt rossz tapasztalata pénzintézettel, ezért is döntött úgy, hogy nem engedi fizetése bankkártyára utalását.
2017. augusztus 31., 11:282017. augusztus 31., 11:28
„Megvannak a személyes tapasztalataim a bankokkal. Volt egy bankszámlám egy elenyésző pénzösszeggel, 500 dollárral, és két év után felhívott a bank, hogy közölje, nemhogy nincs meg a pénzem, még nekem kell adnom 50 dollárt.
Na, ekkor azt mondtam: »Bocsássanak meg, de Terente (egy hírhedt brăilai bandita – szerk. megj.) kisfiú volt hozzátok képest! Sőt jófiú«” – fejtette ki a România Tv műsorában a román kormányfő.
Arra a kérdésre, hogy miért nincs bankszámlája, így felelt: „nem engedtem, hogy kártyára utalják a fizetésemet, hogy mindig két banit fizessek a banknak, ahányszor használom a kártyát. Nem akarok adni. Úgy gondolom, nem érdemlik meg”.
Hangsúlyozta továbbá, hogy függetlenül a saját tapasztalatától, kormányfőként joga van kérdéseket feltenni a bankok pénzügyi helyzete kapcsán. „Ha azt mondod, hogy profitra szakosodott bank vagy, a mi pénzükkel dolgozol, aztán azzal jössz, hogy nincs nyereséged, úgy gondolom, veled van a baj. Bocsássanak meg, de elég!” – fogalmazott a miniszterelnök.
Mint ismeretes, Mihai Tudose több ízben is kételyeit fejezte ki annak kapcsán, hogy pontosak lennének a bankok pénzügyi jelentései, és nem zárta ki azt sem, hogy ismertetik a lakossággal azon bankok listáját, amelyek éveken keresztül veszteségről adtak számot.
Nem tartja szerencsésnek azonban Tudose „beszólásait” a bankoknak Adrian Vasilescu, a Román Nemzeti Bank (BNR) elnöki tanácsadója. Mint az Antena 3 hírcsatornának adott telefonos nyilatkozatában rámutatott, a kormány „nagyon sok tekintetben a bankok kezében van”.
Nem szerencsés nyilatkozat, szerintem. Egy értelmiségi nyilatkozata, akinek nincs dolga a bankokkal. Volt egy szerencsétlen esete. Persze történnek ilyen dolgok” – fejtette ki a jegybanki illetékes.
Hozzátette ugyanakkor: nem hallotta még a kormány részéről senkitől, hogy a bankok törvényt szegnének. „Persze, a törvényeink értelmezhetőek, gyengék, így mind az intézmények, mind az emberek addig nyújtózkodnak, ameddig a törvényesség keretein belül lehetőségük van” – mutatott rá egyúttal Adrian Vasilescu.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
szóljon hozzá!