Fotó: Facebook/Asociația Pro Infrastructură
A sokadik határidőre sem sikerült elkészülnie a kivitelező cégnek a Szászsebes–Torda-autópálya 3-as és 4-es szakaszával, így tovább csúszik az átvétel.
2018. február 16., 16:382018. február 16., 16:38
Ugyan csütörtökön a közúti infrastruktúráért felelős országos vállalatnak (CNAIR) át kellett volna vennie a kivitelezőtől a Szászsebes–Torda-autópálya 3-as és 4-es szakaszának csaknem 30 kilométerét, a munka még javában zajlik.
Alin Șerbănescu, a CNAIR szóvivője az Economica.net gazdasági hírportálnak elmondta, az általuk foglalkoztatott tanácsadó azt javasolta, hogy halasszák el az átvételt, mivel még dolgoznak az árkokon, a kerítéseken és más biztonsági elemeken.
– közölte az illetékes.
Amint arról korábban beszámoltunk, az útügyi hatóság szakemberei január 10-én látogattak ki a még tavaly decemberben elkészült 4-es szakaszra, amelynek több mint fele Kolozs megye területén megy át, és mivel rendellenességeket tapasztaltak, kérték ezek kijavítását, és úgy tűnik, a kivitelező még nem ért a végére.
Mint ismeretes, a Szászsebes és Torda közötti autópálya tervezett teljes hossza 70 kilométer, a beruházás több mint kétmilliárd lejbe kerül, amelynek 85 százalékát az Európai Unió kohéziós alapjaiból finanszírozzák, az ország központi büdzséje pedig a költségek fennmaradt 15 százalékával járul hozzá az autópálya-építéshez. Az eredeti tervek szerint már 2016-ban át kellett volna adni a IV-es páneurópai folyosó részét képező dél-erdélyi sztrádát az észak-erdélyi autópályával összekötő autópályát, azonban az építkezési engedélyek késői kibocsátása miatt jelentős mértékben megcsúsztak a munkálatok.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!