Fotó: Facebook/Asociația Pro Infrastructură
A sokadik határidőre sem sikerült elkészülnie a kivitelező cégnek a Szászsebes–Torda-autópálya 3-as és 4-es szakaszával, így tovább csúszik az átvétel.
2018. február 16., 16:382018. február 16., 16:38
Ugyan csütörtökön a közúti infrastruktúráért felelős országos vállalatnak (CNAIR) át kellett volna vennie a kivitelezőtől a Szászsebes–Torda-autópálya 3-as és 4-es szakaszának csaknem 30 kilométerét, a munka még javában zajlik.
Alin Șerbănescu, a CNAIR szóvivője az Economica.net gazdasági hírportálnak elmondta, az általuk foglalkoztatott tanácsadó azt javasolta, hogy halasszák el az átvételt, mivel még dolgoznak az árkokon, a kerítéseken és más biztonsági elemeken.
– közölte az illetékes.
Amint arról korábban beszámoltunk, az útügyi hatóság szakemberei január 10-én látogattak ki a még tavaly decemberben elkészült 4-es szakaszra, amelynek több mint fele Kolozs megye területén megy át, és mivel rendellenességeket tapasztaltak, kérték ezek kijavítását, és úgy tűnik, a kivitelező még nem ért a végére.
Mint ismeretes, a Szászsebes és Torda közötti autópálya tervezett teljes hossza 70 kilométer, a beruházás több mint kétmilliárd lejbe kerül, amelynek 85 százalékát az Európai Unió kohéziós alapjaiból finanszírozzák, az ország központi büdzséje pedig a költségek fennmaradt 15 százalékával járul hozzá az autópálya-építéshez. Az eredeti tervek szerint már 2016-ban át kellett volna adni a IV-es páneurópai folyosó részét képező dél-erdélyi sztrádát az észak-erdélyi autópályával összekötő autópályát, azonban az építkezési engedélyek késői kibocsátása miatt jelentős mértékben megcsúsztak a munkálatok.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
szóljon hozzá!