Benyújtják a számlát. Július elsejétől többe kerül a fogyasztói „alapcsomag”
Fotó: Pethő Melánia
Romániában július 1-től szolgáltatótól függően 3 és 13 százalék közötti mértékben drágul a villamos energia több millió fogyasztó számára, akik a január 1-jei árliberalizáció után nem kötöttek szolgáltatójukkal új szerződést, amely alapján a villamosenergiát a szabadpiaci árak szerint, olcsóbban fizethetnék.
2021. június 30., 21:082021. június 30., 21:08
2021. szeptember 10., 12:262021. szeptember 10., 12:26
Romániában 8,9 millió háztartás, azaz ennyi fogyasztó létezik. Nagy-Bege Zoltán, a román országos energiaár-szabályozó hatóság alelnöke szerdán közölte, hogy
Azok a fogyasztók azonban, akik erre nem voltak hajlandóak, és az egyetemes szolgáltatási csomagnál maradtak, azok számára a villamosenergia-szolgáltatás várhatóan 3-13 százalékkal kerül többe július 1-től.
Január 1-től az árszabályozó hatóság rákényszerítette a szolgáltatókat, hogy átmenetileg hat hónapon át az alacsonyabb árakat biztosítsák valamennyi fogyasztónak, mivel a január 1-jei árliberalizációkor csak 3 millió fogyasztó kötötte meg az előnyösebb új szerződést. Most számuk meghaladja a 4,45 milliót, viszont
Július 1-től a gáz árát sem szabályozzák többé hatóságilag a háztartási fogyasztók számára. A villamos energia esetében végrehajtott év eleji liberalizáció komoly hatással volt az inflációra, amelynek emelkedését főleg az áram drágulása serkentette.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!