Ritka, mint a fehér holló. Romániában egyelőre igen gyér az elektromos töltőállomások hálózata
Fotó: Pinti Attila
Kétszázszoros a különbség az elektromos töltőállomásokkal való lefedettség terén az Európai Unió legfejlettebb és legelmaradottabb országai között: miközben Hollandiában 100 kilométerenként 47,5 állomás van, addig a lista végén kullogó Litvániában és Görögországban alig 0,2. Románia is a sereghajtók között.
2021. szeptember 09., 11:282021. szeptember 09., 11:28
2021. szeptember 09., 11:352021. szeptember 09., 11:35
Az Európai Autógyártók Szövetségének (ACEA) összesítése szerint jelen pillanatban Hollandiában a legjobb a lefedettség, ott 47,5 elektromos töltőállomás jut az ország úthálózatának minden 100 kilométerére.
Az első ötbe még Portugália (14,9) és Ausztria (6,1) fért bele.
A sereghajtók közül Litvánia (0,2) és Görögország (0,2) áll a legrosszabban, de nem sokkal jobb a helyzet Lengyelországban (0,4), Lettországban (0,5) és Romániában (0,5) sem.
Ahhoz, hogy az Európai Unió elősegítse az áttörést az elektromos közlekedés területén, fel kell gyorsítania a töltő-infrastruktúra kiépítését – közölte az Európai Számvevőszék új jelentésében. Az Európai Unió luxemburgi székhelyű számvevőszékének kedden közzétett jelentése&
Az Európai Autógyártók Szövetség következtetése szerint ezekben az országokban egy elektromos autó tulajdonosának átlagosan több mint 200 kilométert kell utaznia, hogy találjon egy töltőállomást, amíg pedig ilyen siralmas a helyzet, nem sokan akarnak elektromos autót vásárolni.
Csaknem 2500 hibrid vagy elektromos autót értékesítettek Romániában az idei év első három hónapjában, ami 65 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakában regisztrált szintet – derül ki a Romániai Autógyártók és -importőrök Egyesületének (APIA) friss statisztikáiból.
A Ford megerősítette, hogy 300 millió dolláros fejlesztéssel a craiovai üzemében egy új kishaszonjárművet fog gyártani 2023-tól, a modell kínálatában pedig egy 2024-ben bemutatkozó, tisztán elektromos hajtású változat is szerepel.
Több mint 1,2 milliárd lejt fordít a kormány a tömegközlekedés korszerűsítésére – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Megközelítőleg 100 millió eurós állami támogatást nyújt a kormány a Nokian Tyres nagyváradi üzemének. Az erről szóló határozatot csütörtöki ülésén hagyja jóvá a kabinet.
Csütörtökön nyílik meg a forgalom előtt a moldvai (A7-es) autópálya első, 11 kilométer hosszú szakasza – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Különleges reklámhadjárat keretében Nagy-Britanniában népszerűsíti turisztikai célpontként Románát a bukaresti gazdasági minisztérium.
A romániai hiteligénylők 500–800 lejjel, vagyis 100–150 euróval magasabb banki törlesztőrészletet fizetnek, mint a szomszédos európai uniós országokban élők – derül ki a román hitelpiacon működő AVBS Broker de Credite cég elemzéséből.
Elutasította szerdán az Európai Unió Bírósága (EUB) a Wizz Air keresetét, amelyet a Tarom állami légitársaságnak megítélt román állami támogatásról szóló határozat ellen nyújtott be.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
szóljon hozzá!