Ritka, mint a fehér holló. Romániában egyelőre igen gyér az elektromos töltőállomások hálózata
Fotó: Pinti Attila
Kétszázszoros a különbség az elektromos töltőállomásokkal való lefedettség terén az Európai Unió legfejlettebb és legelmaradottabb országai között: miközben Hollandiában 100 kilométerenként 47,5 állomás van, addig a lista végén kullogó Litvániában és Görögországban alig 0,2. Románia is a sereghajtók között.
2021. szeptember 09., 11:282021. szeptember 09., 11:28
2021. szeptember 09., 11:352021. szeptember 09., 11:35
Az Európai Autógyártók Szövetségének (ACEA) összesítése szerint jelen pillanatban Hollandiában a legjobb a lefedettség, ott 47,5 elektromos töltőállomás jut az ország úthálózatának minden 100 kilométerére.
Az első ötbe még Portugália (14,9) és Ausztria (6,1) fért bele.
A sereghajtók közül Litvánia (0,2) és Görögország (0,2) áll a legrosszabban, de nem sokkal jobb a helyzet Lengyelországban (0,4), Lettországban (0,5) és Romániában (0,5) sem.
Ahhoz, hogy az Európai Unió elősegítse az áttörést az elektromos közlekedés területén, fel kell gyorsítania a töltő-infrastruktúra kiépítését – közölte az Európai Számvevőszék új jelentésében. Az Európai Unió luxemburgi székhelyű számvevőszékének kedden közzétett jelentése&
Az Európai Autógyártók Szövetség következtetése szerint ezekben az országokban egy elektromos autó tulajdonosának átlagosan több mint 200 kilométert kell utaznia, hogy találjon egy töltőállomást, amíg pedig ilyen siralmas a helyzet, nem sokan akarnak elektromos autót vásárolni.
Csaknem 2500 hibrid vagy elektromos autót értékesítettek Romániában az idei év első három hónapjában, ami 65 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakában regisztrált szintet – derül ki a Romániai Autógyártók és -importőrök Egyesületének (APIA) friss statisztikáiból.
A Ford megerősítette, hogy 300 millió dolláros fejlesztéssel a craiovai üzemében egy új kishaszonjárművet fog gyártani 2023-tól, a modell kínálatában pedig egy 2024-ben bemutatkozó, tisztán elektromos hajtású változat is szerepel.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!