Fotó: Haáz Vince
Több mint 12,5 millió eurót költöttek el szállásra és étkezésre az ortodox húsvét alatt és május 1-jén az országban üdülő hazai turisták – derül ki a romániai idegenforgalmi munkáltatókat tömörítő szövetség (FPTR) kimutatásából.
2019. május 02., 21:502019. május 02., 21:50
2019. május 02., 21:512019. május 02., 21:51
Az FPTR adatai szerint mintegy 109 ezer turista töltötte itthon a hatnapos minivakációt, és 11 650-en választottak valamilyen külföldi úti célt ezekben a napokban. Az itthon üdülő turisták 59,9 millió lejt, azaz több mint 12,5 millió eurót költöttek el ezekben a napokban szállásra és étkezésre. A szövetség számításai értelmében ez 12,7 százalékkal több az elmúlt évben jegyzett összegnél, amikor három hét választotta el egymástól az ortodox húsvétot és a május 1-jei munkaszüneti napot.
Az Agerpres hírügynökség tájékoztatása szerint idén is a vidéki panziók bizonyultak a legnépszerűbbeknek a hazai turisták körében (42 ezer turistát vonzottak), ezeket a tengerparti üdülőtelepek (29 ezer), a hegyvidéki üdülőtelepek (20 ezer) és a gyógyfürdőhelyek (17 ezer) követték a sorban.
A legkeresettebb célpontoknak Törcsvár és Moécs térsége, Máramaros, valamint Bukovina bizonyult, ahol személyenként 100 és 300 lej közötti összegért lehetett szobát foglalni egy éjszakára. A hegyvidéki üdülőtelepek közül a legtöbben a Prahova völgyét és Brassópojánát választották, ahol 100 és 500 lej közötti összegért kínálták a szállást, a gyógyfürdőhelyeken pedig 80 és 600 lej között változtak az árak.
A tengerparti üdülőtelepeken 40 ezer szálláshely várta a turistákat, akik közül azonban sokan az utolsó pillanatban lemondták a foglalást a kedvezőtlen időjárási előrejelzések miatt. Így végül 29 ezren töltötték a tengerparton a minivakációt, a legtöbben Mamaián üdültek. A külföldön üdülő romániai turisták több mint 2,6 millió eurót költöttek el a FPTR kimutatásai szerint, a legtöbben Bulgáriát, Görögországot, Magyarországot vagy Izraelt választották.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!