Fotó: Boda L. Gergely
Már csak a képviselőház plénumán múlik, hogy a mostani 9 lejről legtöbb 15 lejre nőjön az étkezési utalványok értéke, miután kedden az alsóház munkaügyi bizottsága elfogadta a vonatkozó törvénymódosítást. A jelentés jövő héten kerülhet a plénum elé – közölte Adrian Solomon, a bizottság szociáldemokrata párti (PSD) elnöke.
2016. szeptember 29., 13:512016. szeptember 29., 13:51
2016. szeptember 29., 16:252016. szeptember 29., 16:25
„Az továbbra is a munkaadó döntése lesz, hogy megtartja-e a mostani értéket, vagy megemeli azt\" – hangsúlyozta a honatya. Annak kapcsán, hogy a kormány ellenzi ezt a lépést, a szociáldemokrata képviselő annyit mondott, hogy „a kormány mindig ellenzi a hasonló intézkedéseket választási évben\".
„Én azonban azt remélem, ennek csakis jótékony hatása lesz az ország költségvetésére, mert ezeket az utalványokat a kereskedelemben használják fel, így bevételt hoznak az államnak\" – felelte Solomon.
Ami a költségvetésre rótt akár 300 millió lejes terhet illeti, a bizottság elnöke úgy vélekedett, ez nem az állami költségvetést terheli.
„Ezekre az utalványokra csak azok a kórházak jogosultak, amelyek költségvetési többlettel rendelkeznek, ugyanakkor az önálló ügyvitelű vállalatok, minden állami tőkéjű vállalat él ezzel a munkaösztönzési móddal, valószínűleg ezért készült el ez a számítás, de ez nem az állami költségvetést terheli, mert nem az állami költségvetésből finanszírozzák ezeket az utalványokat\" – szögezte le a szociáldemokrata politikus.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!