Sokan választották a karácsonyi minivakációban is a sípályákat
Fotó: bucsin.ro
Mintegy 18 millió eurót költött 139 ezer turista a romániai vendéglátóipari egységekben a karácsonyi minivakáció alatt a hazai idegenforgalmi munkáltatók országos szövetségének (FPTR) összesítése szerint.
2018. december 26., 22:562018. december 26., 22:56
2018. december 26., 23:002018. december 26., 23:00
Dragoş Răducan, a szervezet ügyvezető alelnöke az Agerpres hírügynökségnek elmondta, számításaik szerint a belföldi turisztikai célpontokat választó vendégek átlagosan 570 lejt költöttek fejenként a turisztikai csomagokba foglalt szállásra és ellátásra. Ezen túlmenően további 500 lejt költöttek a turisták utazásra és szórakozásra.
A karácsonykor és szilveszterkor belföldi üdülőtelepeket választó vendégek számának növekedése annak köszönhető, hogy a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek közül több már csak ebben az időszakban használható fel idén. Feldobta az idegenforgalmat az is, hogy a karácsony közvetlenül a hétvége után következett, a kormány pedig munkaszüneti nappá nyilvánította december 24-ét és 31-ét.
Dragoş Răducan közölte, a legkeresettebb célpontok ebben a periódusban a vidéki panziók voltak, ahol a foglalás meghaladta a 90 százalékot; itt mintegy 55 ezer vendég töltötte a karácsonyt. A legtöbben Törcsvárat, Máramaros megyét, a bukovinai, valamint a Szeben környéki panziókat keresték fel, és fejenként 350 és 800 lej közötti összeget költöttek. Mintegy 24 ezren töltötték a minivakációt a hegyvidéki üdülőtelepeken, ahol a komforttól és a szolgáltatásoktól függően 500 és 900 de lej közötti áron lehetett „telelni”. A romániai gyógyfürdőket 24 ezren választották az idegenforgalmi munkáltatók országos szövetségének adatai szerint.
A szervezet közölte azt is, hogy a külföldi célpontokat választó román állampolgárok legnagyobb számban az osztrák, bolgár, svájci és franciaországi sípályákat keresték fel karácsonykor. Sokan választották ugyanakkor a meleget, és utaztak egzotikus országokba, mint például Dubaj, Egyiptom vagy Marokkó.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!