Florin Cîțu miniszterelnök kedden egyeztetett a vendéglátóipari munkáltatókkal
Fotó: Gov.ro
A szállodai, étterem- és vendéglátó-ágazat (HoReCa) munkáltatói felvállalják a vendégek gyorstesztelésének költségeit, anélkül, hogy mindez visszaköszönne az árakban – nyilatkozták két munkáltatói szövetség képviselői a román kormányfővel folytatott keddi egyeztetést követően. Florin Cîțu szerint a kormány nem akarja a koronavírus elleni oltás igazolásához kötni a vendéglátópari létesítmények szolgáltatásaihoz való hozzáférést.
2021. április 06., 15:112021. április 06., 15:11
2021. április 06., 15:172021. április 06., 15:17
Dragoş Petrescu, a romániai szálloda- és étteremüzemeltetők munkáltatói szövetségének (HORA) képviselője a Florin Cîțu miniszterelnökkel folytatott megbeszélést követően rámutatott, a vendégek tesztelése egyelőre lehetőségként merült fel, a június 1-jétől kilátásba helyezett újranyitással kapcsolatos valamennyi döntést az erre a célra létrehozott minisztériumközi bizottság keretében hozzák meg. A szakember úgy véli, nem lesz magas azoknak a vendégeknek a száma, akiket érkezéskor tesztelni kellene, mert egyre többen megkapják a koronavírus elleni oltást, és sokan igazolni tudják, hogy átestek a betegségen.
Călin Ile, a Romániai Szállodaipari Szövetség (FIHR) elnöke elmondta, arra biztatják a HoReCa-szektorban dolgozókat, hogy az ágazat minél biztonságosabbá tétele érdekében oltassák be magukat koronavírus ellen, de senkit nem fognak kötelezni erre. Ugyanakkor tárgyalásokat folytatnak a koronavírus elleni oltási kampányt koordináló bizottság illetékeseivel, hogy azok a vendéglátóipari alkalmazottak, akik fel akarják venni az oltást, jussanak hozzá könnyebben a vakcinához. Ile arról is beszámolt, hogy az oltottságot bizonyító, uniós szinten bevezetendő zöld igazolványt Románia is alkalmazni fogja, de csak külföldi utak esetén, az országon belüli üdüléshez nem lesz szükség erre.
A kormány nem akarja a koronavírus elleni oltás igazolásához kötni a vendéglátópari létesítmények szolgáltatásaihoz való hozzáférést – ezt már a miniszterelnök jelentette ki, miután megbeszélést folytatott a HoReCa-ágazat (szállodák, éttermek és kávéházak) munkáltatói szövetségeinek képviselőivel. „Senkit nem akarunk diszkriminálni, nem vagyok annak a híve, hogy beoltottakra és nem beoltottakra osszuk a lakosságot. Semmiképpen nem akarjuk e szempont alapján korlátozni az országon belüli utazásokat” – hangsúlyozta a kormányfő, hozzátéve, a külföldi utazások esetében Románia is tiszteletben tartja majd a zöld igazolvánnyal kapcsolatban hozandó szabályokat.
A keddi megbeszélésről beszámoló Facebook-bejegyzésben a miniszterelnök leszögezi, keresik a legjobb megoldásokat arra, hogy június 1-je után maximális biztonsági körülmények között indíthassák újra a vendéglátó ágazatot, és mindenkinek legyen hozzáférése a szolgáltatásokhoz. A kormányfő ugyanakkor méltányolta, hogy az ágazat képviselői az oltás felvételére biztatják a szektorban dolgozókat.
Donald Trump magabiztos győzelme az amerikai elnökválasztáson új „arcot” ad nemcsak az Egyesült Államoknak, hanem az egész világnak.
Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint 2023-ban a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalók éves kiigazított átlagbére 37 900 euró volt az EU-ban.
Több mint 1,2 milliárd lejt fordít a kormány a tömegközlekedés korszerűsítésére – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Megközelítőleg 100 millió eurós állami támogatást nyújt a kormány a Nokian Tyres nagyváradi üzemének. Az erről szóló határozatot csütörtöki ülésén hagyja jóvá a kabinet.
Csütörtökön nyílik meg a forgalom előtt a moldvai (A7-es) autópálya első, 11 kilométer hosszú szakasza – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Különleges reklámhadjárat keretében Nagy-Britanniában népszerűsíti turisztikai célpontként Románát a bukaresti gazdasági minisztérium.
A romániai hiteligénylők 500–800 lejjel, vagyis 100–150 euróval magasabb banki törlesztőrészletet fizetnek, mint a szomszédos európai uniós országokban élők – derül ki a román hitelpiacon működő AVBS Broker de Credite cég elemzéséből.
Elutasította szerdán az Európai Unió Bírósága (EUB) a Wizz Air keresetét, amelyet a Tarom állami légitársaságnak megítélt román állami támogatásról szóló határozat ellen nyújtott be.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
szóljon hozzá!