Kifizetődő lehet a turisztikai célpontok régión belüli népszerűsítése, egyre többen szerveznek elérhető távolságban szabadidős programokat, kirándulást vagy éppen wellnesshétvégét.
2017. március 23., 14:122017. március 23., 14:12
Az elmúlt hétvégén Brassóban lebonyolított erdélyi turisztikai vásáron (TTF – Transylvania Tourism Fair) kiderült, hogy a brassóiak körében népszerűek a háromszéki kúriák és népi fürdők – foglalta össze tapasztalatait Jánó Szabolcs, a vásáron részt vevő Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület igazgatója. „Brassó közel van hozzánk, hétvégéken sok turista választja vidékünket kirándulás céljából, legtöbb esetben a tavak környékét látogatják, vagy csak az erdők, mezők csendjét keresik, de egyre népszerűbbek a sípályáink is, mivel azok a Brassó megyeieknél kevésbé zsúfoltak, és az árak is kedvezőbbek.
A hétvégi kiállításon sokan érdeklődtek a termálvizek és népi feredők iránt, de kíváncsiak a Bálványos és Kovászna nyújtotta kikapcsolódási lehetőségekre is” – osztotta meg velünk tapasztalatait az igazgató. Népszerűnek bizonyultak a kúriák is, ami azt jelzi, hogy érdemes a kastélyturizmust továbbfejleszteni, mert van rá kereslet.
Egyre nagyobb az érdeklődés a régión belüli turizmus iránt – vallja hasonlóképpen László Endre. A Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke, az utazási irodákat tömörítő egyesület (ANAT) regionális alelnöke a Krónika megkeresésére szintén úgy vélte, hogy a szomszédos megyék között nagy az átjárás. Például a brassóiak akár vacsorázni is szívesen elmennek az alig harminc kilométerre levő Sepsiszentgyörgyre, mert ott más ízeket találnak, és az árak is sokkal kedvezőbbek, mint a nagyobb turistaforgalomra és a nagyobb bérekre méretezett brassóiak.
A sepsiszentgyörgyiek pedig a Madarasi-Hargitára mennek sízni, de szívesen eltöltenek két-három éjszakát Bálványoson, még akkor is ha gépkocsival egy óra alatt hazaérnek. Szováta pedig szintén a wellness-szolgáltatásokkal csábítja a székely vendégeket is. Ha a közalkalmazottak július 1-jétől megkapják az üdülési csekkeket, még inkább felértékelődik a belföldi turizmus, és valószínűleg sokan a közelben lévő ajánlatok közül választanak majd, mert akkor nem kell az utazásra is költeni. László Endre szerint ez akár azt is eredményezheti, hogy kitolódik a szezon, mert júliusban már a szálláshelyek többsége foglalt lesz, így sokan augusztus-szeptemberben használják majd fel az utalványokat. Az idei mindenképpen a belföldi turizmus éve lesz, hiszen sokan nem vállalják be a bizonytalan külföldi utat – vallja a szakember.
„A török piac omlik össze, a görögországi is bizonytalan, hiszen a migránsáradat miatt például Kosz szigetére törlik a különjáratokat. A bolgár tengerpartot felfedezték és elözönlötték idén a német turisták” – részletezte László Endre, aki szerint, a romániai és a magyarországi turisztikai célpontok továbbhódítanak, hiszen továbbra is biztonságosak és megfizethetőek.
Több mint 2,2 milliárd lej értékben vásároltak Fidelis állampapírokat a romániaiak a március 7–14. közötti kibocsátási időszakban – tájékoztatott hétfőn a pénzügyminisztérium.
Az OMV Petrom vállalat képviselőit fogadta hétfőn a Cotroceni-palotában Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság arra kötelezné a gazdasági szereplőket, hogy a forgalmazott termékeiken tüntessék fel az árképzésnél alkalmazott kereskedelmi árrést.
Románia folyó fizetési mérleghiánya januárban 1,646 milliárd eurót ért el, éves összevetésben 15,9 százalékkal nőtt – közölte hétfőn a Román Nemzeti Bank (BNR).
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint tavaly decemberben 964,345 milliárd lejre nőtt az államadósság az előző havi 936,995 milliárd lejről.
A Moody's hitelminősítő ügynökség pénteken stabilról negatívra módosította Románia államadós-osztályzatának kilátását.
Úgy tűnik, komolyan fontolgatja a román állami tulajdonban levő Romgaz a marosvásárhelyi Azomureș vegyipari kombinát megvásárlását: szakértők bevonásával kívánják felmérni a kiszemelt célpont helyzetét.
A hónap végétől árat emel a Román Vasúttársaság (CFR): a legtöbb esetben néhány lejjel drágulnak a különböző díjszabások, de a rövidebb utak esetében jelentős drágítás jöhet.
Ilie Bolojan szerint Romániának nagyon magas a költségvetési deficitje, emiatt az államapparátus reformja, a költségek csökkentése és a bevételek növelése elkerülhetetlen.
Januárban tavaly decemberhez képest 5,6 százalékkal 5328 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 8910 lej volt januárban, 341 lejjel kevesebb, mint az előző hónapban.