Már jó néhány hónapja elkészült a székelyudvarhelyi inkubátorház, a Hargita Business Center épülete, ám még hátramaradt egy-két teendő, a villanyhálózatra csak most kötnék rá az épületet – avatott be a részletekbe a tegnapi sajtótájékoztatón Péli Levente, az inkubátorház projektmenedzsere.
2016. december 22., 13:412016. december 22., 13:41
Január közepétől dolgozza ki a vezetőtanács a pontozási kritériumot, miszerint kiválasztják a jelentkező vállalkozásokat, így a tervek szerint márciustól működne az inkubátorház – válaszolta kérdésünkre Fancsali Kálmán, aki a Hargita Business Center igazgatói testületében a Hargita Megyei Tanácsot képviseli. A Hargita Business Center működtetéséhez jelenleg mintegy 245 ezer lej szükséges, ám a végső költségvetés csak márciusban kristályosodik ki. Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere elmondta, csak az elkövetkezőkben tisztázzák azt is, hogy a fejlesztésben részt vevő önkormányzatok pontosan mekkora összeggel támogatják.
Fancsali szerint a legnagyobb arányban a megyei közgyűlés, majd Székelyudvarhely önkormányzata fogja állni az inkubátorház költségvetését, egy bizonyos összeget pedig Oroszhegy önkormányzata is vállalt. Az is elhangzott, hogy a projekt értelmében az önkormányzatoknak legalább öt évig biztosítaniuk kell az inkubátorház működtetését – amíg a kezdeményezés „eltartja” saját magát különböző pályázatokból és finanszírozási erőforrásokból, addig az önkormányzati támogatásokból fog működni a Hargita Business Center.
A jelentkező vállalkozók is hozzá fognak ugyanakkor járulni a fenntartási költségekhez, hiszen a 48 iroda felületéért bérleti díjat kell fizetniük. Nagy György, az Udvarhelyszéki Kis- és Középvállalkozók Szövetségének (UKKSZ) elnöke közölte, ők is fontosnak tartották támogatni a vállalkozói inkubátort, ezért évente tízezer lejjel támogatnák a központ működését amellett, hogy szakmailag segítik a vállalkozásfejlesztést.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!