A CNAIR útjai kifürkészhetetlenek
Fotó: Facebook/Asociația Pro Infrastructură
Száz kilométernyi autópálya használatba adásával kíván hozzájárulni a nagy román egyesülés századik évfordulójának megünnepléséhez a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) - nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek adott interjúban a vállalat vezérigazgatója, Narcis Neaga.
2018. augusztus 12., 15:102018. augusztus 12., 15:10
2018. augusztus 12., 15:502018. augusztus 12., 15:50
„A szállításügyi minisztériumnak és a CNAIR-nak is hozzá kell járulnia valamilyen módon a centenáriumhoz, ezért tűztük ki célul legalább 100 km-nyi autópálya átadását az év végéig. Aztán hogy végül 106 vagy 104 lesz, nem fontos, de el kell érnünk a 100-at” – fogalmazott.
A vezérigazgató hozzátette,
„Ugyanakkor befejezzük a Szamoson átívelő hidat, hogy össze tudjuk kötni a tordai csomópontot a Gyalu és Magyarnádas közötti, csaknem 9 km-es szakasszal, amely már elkészült és átvettük, de még nem adtuk használatba. Nagyjából ezek lennének. Ha ezekhez még hozzáadjuk a már átadott két pályaszakaszt (a Szászsebes és Torda közötti sztráda 3-as és 4-es jelzésű részét - szerk. megj.), elérjük a kicsivel több mint 100 km-t” – fogalmazott.
A CNAIR vezérigazgatója elmondta még, a Nagyszeben-Piteşti autópálya vélhetően 2023-ra készül el teljesen,
A Szászsebes és Torda közötti sztráda 1-es és 2-es jelzésű része jövőre fog elkészülni – tette hozzá. Narcis Neaga becslései szerint 2025-2030-ra várható, hogy autópályák fogják összekötni az ország történelmi régióit.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!