Fotó: Barabás Ákos
A városon élők több mint fele 1000 és 3000 lej közötti összeget fog költeni az ünnepek alatt, egynegyedük 1000 lej alatti összeg elköltését tervezi – derült ki egy felmérésből.
2017. december 19., 15:352017. december 19., 15:35
A Mednet Marketing Research Center által készített, az Agerpres által idézett felmérés szerint ugyanakkor karácsonyra és szilveszterre átlagban 1717 lejt költenek az emberek. Az ünnepi költségvetés jelentős részét, mintegy 685 lejt, élelmiszerekre fordít a lakosság, míg ruházatra, cipőkre, kozmetikai cikkekre, lakásdíszítésre 457 lejt költenek.
Akik utazni szeretnének az ünnepek ideje alatt, körülbelül a tavalyihoz hasonló összeget szánnak kirándulásokra, vagyis 850,03 lejt, míg 2016-ban 839,21 lejt költöttek átlagban kirándulásokra a romániai lakosok.
A megkérdezett személyek több mint 90 százaléka fog ajándékot vásárolni szeretteinek, közeli barátainak. A legkeresettebb termékek az édességek, a ruházati cikkek, a kozmetikai cikkek, parfümök. A felmérésből az is kiderül, hogy évről évre több pénzt szánnak a nagyobb városokban élő személyek ajándékok vásárlására (577,22 lej 2016-ban, 621,63 lej 2017-ben).
A megkérdezettek mintegy harmada mondta azt, hogy szándékában áll élő fenyőfát vásárolni karácsonyfának. A legtöbb válaszadónak (49,2%) műfenyője van otthon, míg 5,7 százalékuk azt válaszolta, nem állít karácsonyfát.
a válaszadók csupán 3,6%-a mondta azt, hogy külföldön szilveszterezik. Az országban ünneplők közül 75,6 százalék a családdal vagy barátokkal fog ünnepelni, 11,7% üdülőtelepen tölti az év utolsó napjait, míg 9,1% egy klubban vagy vendéglőben várja az új évet, 3,6% pedig a városban szervezett újévi ünnepségre látogat ki.
A közvélemény-kutatást 2017. november 24-e és 29-e között végezték, 882, 18 és 65 év közötti személyt kérdeztek meg.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
szóljon hozzá!