Az Országos Turisztikai Hatóság (ANT) 1384 utazási iroda működési engedélyét vonta be, miután nem tudtak érvényes biztosítási kötvényt felmutatni, ami garantálná ügyfeleik hazahozatalát, illetve a befizetett pénzösszegek megtérítését csőd vagy fizetésképtelenség esetén.
2016. október 06., 15:232016. október 06., 15:23
2016. október 06., 16:112016. október 06., 16:11
Ezek az ügynökségek mostantól nem értékesíthetnek újabb utazásokat, ám a már lefizetett kirándulások nem maradnak el – tájékoztatták a Mediafax hírügynökséget az Utazási Irodák Országos Szövetségének (ANAT) illetékesei, miután az ANT közleménye nem tért ki arra, hogy mi történik a működési engedély nélkül maradt utazási irodákkal. A turisztikai hatóság a közleményben mindössze annyit szögezett le, hogy a vonatkozó törvényi előírások szerint egy utazási iroda nem működhet lejárt idegenforgalmi engedéllyel vagy biztosítási kötvény nélkül.
A névtelenül nyilatkozók egyúttal arról is beszéltek, hogy tulajdonképpen 1290 ilyen utazási irodáról van szó, az 1385-ig fennmaradó többi az anyavállalat által megkötött biztosítás mellékletei alapján működött. Ugyanakkor tájékoztatásuk szerint a lista valamilyen szinten félreértésekre adhat okot, mivel az ANT nem vezette be az ügynökségek által bejelentett székhelyváltoztatásokat vagy éppen az irodák megszűnését. A közösségi oldalakon egyébként az ANT listáján szereplő ügynökségek olyan bejegyzéseket tettek közzé, amelyekben azt állítják, hogy ők eleget tesznek a törvényi előírásoknak, és akad, aki azt mondja, nem kapott értesítést a szakhatóságtól. A www.turism.gov.ro oldalon érhető el azoknak az utazási irodáknak a listája, amelyek nem tudtak biztosítást felmutatni.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!