2011. október 06., 06:352011. október 06., 06:35
A minősítéshez rendelt kilátás negatív maradt. Lényegesen emelkedtek a hosszú lejáratú forrásbevonás kockázatai az euróövezet magas államadóssággal rendelkező államaiban, így Olaszországban – olvasható a Moody’s indoklásában. A lépés okai közé sorolja a hitelminősítő az egyre erősebb lefelé mutató növekedési kockázatokat, ami a gazdaság strukturális gyengeségeivel, valamint a globális gazdaság lassulásával magyarázható, és a kormány fiskális konszolidációs csomagját övező végrehajtási kockázatokat. A negatív kilátás az Olaszországban és az egész euróövezetben tapasztalható fokozódó gazdasági és pénzügyi kockázatokat tükrözi – fogalmaz a Moody’s, amely egyúttal hozzáteszi, hogy ennek fényében nem kizárt újabb leminősítés. A Moody’s így felzárkózott az S&P-hez Olaszország minősítésében. A Standard and Poor’s ugyanis két héttel ezelőtt jelentette be, hogy a korábbi „A+”-ról „A”-ra rontja az olasz adósbesorolást. A hitelminősítő kedd esti lépése nem előzmények nélküli, ezzel ugyanis lezárta a még júniusban kezdődött felülvizsgálatot az olasz besorolást illetően.
A három nagy hitelminősítőnél jelenleg ugyanazon hat EU-tagállamnak van a legjobb besorolása: Németországnak, Franciaországnak, Hollandiának, Ausztriának, Luxemburgnak és Finnországnak. A jelenlegi minősítéssel Olaszország a középmezőnyben tanyázik. n Krónika
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.