Fotó: Barabás Ákos
A Profit.ro által elemzett adatok szerint márciusban Románia volt Ukrajna legnagyobb gázolajszállítója, megelőzve Lengyelországot azon országok listájának élén, ahonnan Kijev a napi fogyasztás, a hadsereg fogyasztásának fedezéséhez és az orosz bombázások okozta gyakori áramkimaradások ellensúlyozásához szükséges dízelüzemanyagot importálja.
2023. április 14., 10:492023. április 14., 10:49
Ami a benzint illeti, a Profit.ro arról számolt be, hogy január óta Ukrajna – az Oroszországból származó kőolajszállításokra vonatkozó uniós embargó hatályba lépését követő esetleges üzemanyaghiány elkerülése érdekében – rekordmennyiséget importált, ennek egyharmadát Romániából, amely messze Kijev fő szállítója volt.
A 446,7 ezer tonnából 114 ezer tonna Romániából érkezett, amely
– olvasható az Enkorr című ukrán kiadványban.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!