Fotó: Barabás Ákos
Románia kiesett a legolcsóbb üzemanyaggal rendelkező országok közül, legalábbis európai összevetésben – derül ki a fogyasztók és a polgárok jogainak védelmét és előmozdítását a zászlajára tűző Codacons olasz civil szervezet tanulmányából, amely szerint a máltai, a lengyel és a bolgár töltőállomásokon is olcsóbban lehet tankolni.
2023. október 03., 16:222023. október 03., 16:22
2023. október 03., 16:252023. október 03., 16:25
Az Antena 3 hírtelevízió által szemlézett összevetés rámutat: Romániában a benzin literje átlagosan 1,47 euróba kerül, míg a gázolaj literje 1,54 euróba. A tanulmány szerint a legkedvezőbb gázolajárral rendelkező országok: Málta – 1,210 euró/liter, Lengyelország – 1,313 euró/liter, Bulgária – 1,450 euró/liter.
A benzin esetében az európai országok közül Lengyelországban a legalacsonyabb, literenként 1,313 eurós az átlagár, ezt követi Málta (1,340 euró) és Bulgária (1,449 euró). A legmagasabb benzinárak eközben Hollandiában – 2,129 euró/liter, Dániában – 2,086 euró/liter, Görögországban – 2,040 euró/liter és Finnországban – 2,026 euró/liter – vannak.
Mint arról beszámoltunk, a tavalyi év első feléhez képest nem látott ütemű növekedésnek indultak az elmúlt időszakban az üzemanyagárak a romániai töltőállomásokon: a benzin és a gázolaj ára is meredeken emelkedett a nyár közepe óta.
A tavalyi év első fele óta nem látott ütemű növekedésnek indultak az elmúlt időszakban az üzemanyagárak a romániai töltőállomásokon: a benzin és a gázolaj ára is meredeken emelkedett a nyár közepe óta.
Marcel Ciolacu kormányfő szerint az üzemanyag-drágulás „nem olyan nagy mértékű”, és különben is világszerte tapasztalható jelenség, amelynek kiváltó oka a háború, de mindenképp megpróbálják kordában tartani.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!