Fotó: Barabás Ákos
Románia kiesett a legolcsóbb üzemanyaggal rendelkező országok közül, legalábbis európai összevetésben – derül ki a fogyasztók és a polgárok jogainak védelmét és előmozdítását a zászlajára tűző Codacons olasz civil szervezet tanulmányából, amely szerint a máltai, a lengyel és a bolgár töltőállomásokon is olcsóbban lehet tankolni.
2023. október 03., 16:222023. október 03., 16:22
2023. október 03., 16:252023. október 03., 16:25
Az Antena 3 hírtelevízió által szemlézett összevetés rámutat: Romániában a benzin literje átlagosan 1,47 euróba kerül, míg a gázolaj literje 1,54 euróba. A tanulmány szerint a legkedvezőbb gázolajárral rendelkező országok: Málta – 1,210 euró/liter, Lengyelország – 1,313 euró/liter, Bulgária – 1,450 euró/liter.
A benzin esetében az európai országok közül Lengyelországban a legalacsonyabb, literenként 1,313 eurós az átlagár, ezt követi Málta (1,340 euró) és Bulgária (1,449 euró). A legmagasabb benzinárak eközben Hollandiában – 2,129 euró/liter, Dániában – 2,086 euró/liter, Görögországban – 2,040 euró/liter és Finnországban – 2,026 euró/liter – vannak.
Mint arról beszámoltunk, a tavalyi év első feléhez képest nem látott ütemű növekedésnek indultak az elmúlt időszakban az üzemanyagárak a romániai töltőállomásokon: a benzin és a gázolaj ára is meredeken emelkedett a nyár közepe óta.
A tavalyi év első fele óta nem látott ütemű növekedésnek indultak az elmúlt időszakban az üzemanyagárak a romániai töltőállomásokon: a benzin és a gázolaj ára is meredeken emelkedett a nyár közepe óta.
Marcel Ciolacu kormányfő szerint az üzemanyag-drágulás „nem olyan nagy mértékű”, és különben is világszerte tapasztalható jelenség, amelynek kiváltó oka a háború, de mindenképp megpróbálják kordában tartani.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!