Fotó: Barabás Ákos
Románia kiesett a legolcsóbb üzemanyaggal rendelkező országok közül, legalábbis európai összevetésben – derül ki a fogyasztók és a polgárok jogainak védelmét és előmozdítását a zászlajára tűző Codacons olasz civil szervezet tanulmányából, amely szerint a máltai, a lengyel és a bolgár töltőállomásokon is olcsóbban lehet tankolni.
2023. október 03., 16:222023. október 03., 16:22
2023. október 03., 16:252023. október 03., 16:25
Az Antena 3 hírtelevízió által szemlézett összevetés rámutat: Romániában a benzin literje átlagosan 1,47 euróba kerül, míg a gázolaj literje 1,54 euróba. A tanulmány szerint a legkedvezőbb gázolajárral rendelkező országok: Málta – 1,210 euró/liter, Lengyelország – 1,313 euró/liter, Bulgária – 1,450 euró/liter.
A benzin esetében az európai országok közül Lengyelországban a legalacsonyabb, literenként 1,313 eurós az átlagár, ezt követi Málta (1,340 euró) és Bulgária (1,449 euró). A legmagasabb benzinárak eközben Hollandiában – 2,129 euró/liter, Dániában – 2,086 euró/liter, Görögországban – 2,040 euró/liter és Finnországban – 2,026 euró/liter – vannak.
Mint arról beszámoltunk, a tavalyi év első feléhez képest nem látott ütemű növekedésnek indultak az elmúlt időszakban az üzemanyagárak a romániai töltőállomásokon: a benzin és a gázolaj ára is meredeken emelkedett a nyár közepe óta.
A tavalyi év első fele óta nem látott ütemű növekedésnek indultak az elmúlt időszakban az üzemanyagárak a romániai töltőállomásokon: a benzin és a gázolaj ára is meredeken emelkedett a nyár közepe óta.
Marcel Ciolacu kormányfő szerint az üzemanyag-drágulás „nem olyan nagy mértékű”, és különben is világszerte tapasztalható jelenség, amelynek kiváltó oka a háború, de mindenképp megpróbálják kordában tartani.
Októberben 925 865 nyugdíjas részesült szociális pótlékban, 2322-vel kevesebb, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztar (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
A korábbi 3,3 százalékról 1,4 százalékra módosította az Európai Bizottság (EB) pénteken közzétett jelentésében a román gazdaság 2024-es GDP-arányos növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
szóljon hozzá!