Fotó: Barabás Ákos
Románia kiesett a legolcsóbb üzemanyaggal rendelkező országok közül, legalábbis európai összevetésben – derül ki a fogyasztók és a polgárok jogainak védelmét és előmozdítását a zászlajára tűző Codacons olasz civil szervezet tanulmányából, amely szerint a máltai, a lengyel és a bolgár töltőállomásokon is olcsóbban lehet tankolni.
2023. október 03., 16:222023. október 03., 16:22
2023. október 03., 16:252023. október 03., 16:25
Az Antena 3 hírtelevízió által szemlézett összevetés rámutat: Romániában a benzin literje átlagosan 1,47 euróba kerül, míg a gázolaj literje 1,54 euróba. A tanulmány szerint a legkedvezőbb gázolajárral rendelkező országok: Málta – 1,210 euró/liter, Lengyelország – 1,313 euró/liter, Bulgária – 1,450 euró/liter.
A benzin esetében az európai országok közül Lengyelországban a legalacsonyabb, literenként 1,313 eurós az átlagár, ezt követi Málta (1,340 euró) és Bulgária (1,449 euró). A legmagasabb benzinárak eközben Hollandiában – 2,129 euró/liter, Dániában – 2,086 euró/liter, Görögországban – 2,040 euró/liter és Finnországban – 2,026 euró/liter – vannak.
Mint arról beszámoltunk, a tavalyi év első feléhez képest nem látott ütemű növekedésnek indultak az elmúlt időszakban az üzemanyagárak a romániai töltőállomásokon: a benzin és a gázolaj ára is meredeken emelkedett a nyár közepe óta.
A tavalyi év első fele óta nem látott ütemű növekedésnek indultak az elmúlt időszakban az üzemanyagárak a romániai töltőállomásokon: a benzin és a gázolaj ára is meredeken emelkedett a nyár közepe óta.
Marcel Ciolacu kormányfő szerint az üzemanyag-drágulás „nem olyan nagy mértékű”, és különben is világszerte tapasztalható jelenség, amelynek kiváltó oka a háború, de mindenképp megpróbálják kordában tartani.
Bár a közgazdászok szerint a lej még mindig kissé túlértékelt, az ING Bank elemzői úgy vélik, hogy a Román Nemzeti Bank (BNR) rövid távon ismét 5 lej/euró alá engedheti a román fizetőeszköz árfolyamát.
Idén nyáron nem emelkedik az általános áfakulcs – jelentette ki szombati sajtótájékoztatóján a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Legkésőbb hétfő reggelre elkészül a deficitcsökkentő intézkedéscsomag végleges változata Dragoș Anastasiu elnöki tanácsadó szerint.
Az uniós alapokhoz való hozzáférésének felfüggesztését kockáztatja Románia, ha október 15-ig nem tesz hatékony lépéseket a költségvetési hiány csökkentésére – jelentette ki pénteken Alin Andrieș pénzügyi államtitkár.
Két nappal az előző drágítás után, pénteken újra árat emelt töltőállomásain a Romániában legkiterjedtebb hálózattal rendelkező Petrom – ez már a harmadik drágítás volt az Izrael és Irán között dúló háború kitörése óta.
Az európai uniós statisztikákban amúgy is sereghajtó Romániában nemhogy javult volna, hanem romlott a hulladék újrahasznosításának aránya – figyelmeztetett a környezetvédelmi őrség (GNM).
Alin Andrieș pénzügyi államtitkár fogja képviselni Romániát az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsának (ECOFIN) pénteki ülésén.
A román állam 18 új pályázati felhívást közölt bányászati koncessziós jog megszerzésére. A többek között arany-, grafit-, lignit-, feketekőszén-, érc- és sólelőhelyek közül hét helyszín Erdélyben található.
A Román Vasúttársaság utasszállító részlege túlélésre rendezkedett be: nem megy csődbe, nem állítja le a vonatokat, viszont a fizetésképtelenség veszélye fenyegeti – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján a vállalat vezérigazgatója.
Az eladó nélküli önkiszolgáló, más néven okosboltok olyan üzletek, amelyekben nincs szükség hagyományos kiskereskedelmi eladókra a vásárlók kiszolgálásához.
szóljon hozzá!