Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Ellenőrzéseket indított az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a reptéri fennakadások és járattörlések miatt bepanaszolt légitársaságoknál, de nem a bírságolásra, hanem arra összpontosít, hogy megelőzze a panaszok számának megsokszorozódását – jelentette be kedden Horia Constantinescu, az ANPC elnöke.
2022. július 05., 12:452022. július 05., 12:45
Az illetékes a román közszolgálati rádióban beszélt arról, hogy Romániában a korábbi évek azonos időszakához képest többszörösére emelkedett a légitársaságokkal kapcsolatos panaszok száma, mivel egyre több járat késik, egyre több járatot törölnek, és az emberek sokszor nem érik el a csatlakozást a kitűzött úti céljukhoz.
sietnek beszedni rá a pénzt, de ha törölnek egy járatot, nem adják már vissza ugyanolyan gyorsan a jegy árát. Most az a legsürgősebb, hogy leállítsuk a kétséges járatoknál a jegyek értékesítését, hogy ne növeljük a károsult utasok számát” – idézte Constantinescu rádiós nyilatkozatát a G4media.ro portál.
Európa-szerte több légitársaság küzd munkaerőhiánnyal, így a nyári csúcsidőszakban számítani lehet fennakadásokra a légi közlekedésben.
Horia Constantinescu elmondta: az egyik általuk ellenőrzött légitársaság 73 ezer utast károsított már meg, de nincs elég tartaléka az utasok kártalanítására: a folyamat évekbe telhet, mert egy 10–12 millió eurós kiadás megingatná a cég gazdálkodását, és az ANPC elnöke szerint azt is figyelembe kell venniük, hogy az illető légitársaságnál még további 600 ezer, foglalással rendelkező utas vár arra, hogy célba juttassák őket.
A Digi24 hírtelevízió szerint a bukaresti Henri Coandă Nemzetközi Repülőtéren idén több mint 7000 járat késett, és a 300-at közelíti a törölt járatok száma.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
szóljon hozzá!