Fotó: Facebook/Asociația Pro Infrastructură
Ahhoz képest, hogy az eredeti szerződés alapján már 2016 márciusára el kellett volna készülnie, végül pedig a kivitelező tavaly decemberre elvileg véglegesítette a Szászsebes és Torda közötti autópálya 3-as jelzésű részét, a közúti infrastruktúráért felelős országos társaság (CNAIR) által a múlt heti helyszíni szemle nyomán kiadott jelentése szerint a 12,5 kilométeres szakaszon igencsak sok hibát találtak.
2018. január 17., 16:412018. január 17., 16:41
Érdekes adalék ugyanakkor, hogy a beruházást éppen a CNAIR hatáskörébe tartozó, a közutakért és hidakért felelős Kolozs megyei igazgatóság felügyelte, amelynek jóvá kellett hagynia az építő által késznek ítélt munkálatokat. Az országos társaságnak a Hotnews.ro hírportál által idézett jelentése szerint
a helyszíni szemle során pedig arra is találtak példát, hogy a nagyméretű jelzőtáblák egy részét eltakarták a hangszigetelő eszközök. A kivitelező továbbá nem végezte el megfelelően a pihenőhelyek jelzését sem, számos további táblát ki tennie, és a sztráda kivilágításával sem volt megelégedve az országos társaság.
A Nagyenyedtől Marosdécséig tartó autópályaszakaszon talált hibák kijavítására 90 napos határidőt kapott a kivitelező, amely ugyanakkor további halasztást kérhet, amennyiben az időjárás miatt nem tud megfelelő ütemben haladni.
Az ügyben közleményt adott ki az Infrastruktúráért Egyesület (Asociatia Pro Infrastructura) civil szervezet, amely szerint
A romániai infrastrukturális beruházások alakulását rendszeresen nyomon követő civil szervezet kérte a CNAIR jelentésének nyilvánosságra hozását, ugyanakkor a Kolozs megyei útügyi hatóság által végzett tesztek eredményére is kíváncsiak lennének. Az olasz konzorcium által épített 12,5 kilométeres szakasz egyébként 420 millió lejbe (mintegy 91 millió euróba) került. A szerződést 2014 áprilisában írták alá, a kivitelezés határideje akkor 2016 márciusa volt.
Ahogyan az várható volt, kilencven nappal elhalasztották a Szászsebes és Torda közötti autópálya 3-as szakaszának átadását a közúti infrastruktúrát kezelő vállalat (CNAIR) által megállapított rendellenesség miatt.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
szóljon hozzá!