A törcsvári kastély
Fotó: Castelulbran.ro
Összesen több mint másfélmillió turista látogatta meg 2017-ben a brassói Fekete-templomot, a törcsvári kastélyt és a barcarozsnyói várat.
2018. január 16., 16:022018. január 16., 16:02
A látogatók száma tekintetében a törcsvári kastély vezet: 835 116 belépőjegyet adtak el tavaly, 2016-ban ez a szám 798 298 volt. Mint Bogdana Balmuş, a népszerű turisztikai látványosság szóvivője elmondta, az ingyenes rendezvények résztvevőivel együtt a látogatók száma körülbelül egymillióra tehető.
Nőtt a barcarozsnyói várba belépőjegyet váltók száma is, a tavalyelőtti 406 000-hez képest tavaly már 418 838-an vásároltak jegyet, hogy megtekinthessék a várat.
A Brassó fő idegenforgalmi célpontjának számító Fekete-templomot 278 442-en keresték fel 2017-ben. Az érdeklődők több mint fele külföldi volt – közölte az Agerpres hírügynökséggel Anca Mihaela Milea illetékes.
Amint arról korábban beszámoltunk, a hivatalos statisztikák szerint a Brassó megye országos szinten a harmadik helyen áll – Bukarest és Konstanca megye után – a turisták száma és a vendégéjszakák száma tekintetében.
A magánszférában is járhatnak üdülési utalványok
A képviselőház munkaügyi bizottsága jóváhagyta hétfőn a 2017/46-os sürgősségi kormányrendelet törvényerőre emelő tervezetet, és egy módosító indítvánnyal rögzítette azt is, hogy az üdülési utalványokat a magán- és az állami szférában egyaránt adni lehet. A módosítást a Nemzeti Liberális Párt (PNL) kezdmeéynezte, mivel meglátásuk szerint a kormány által beterjesztett szövegben ez nem volt egyértelmű.
Egy másik módosítás szerint lesznek elektronikus és a papír alapú voucherek, utóbbiak nominális értéke egy most elfogadott indítvány értelmében a korábbi 50 és 100 lej helyett 5 és 100 lej egész számú többszöröse lesz. A jogszabály leszögezi, a csekket tilos áruba bocsátani, tilos készpénzt visszaadni belőle és tilos más értéken kínálni a turisztikai szolgáltatást, mint egyéb fizetőeszközök esetében. A tervezet az ipari bizottsághoz kerül, majd a plénum tárgyalja. A képviselőház a döntő testület.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
A baromfihús az elmúlt években a romániaiak preferenciái között az első helyen állt, és ezt a statisztikai adatok is alátámasztják, hiszen a termelés 2023-ban 723.000 tonnára, az átlagos fogyasztás pedig fejenként.évi 28,2 kilogrammra emelkedett.
Lassan itt a fűtési szezon, a földgáz ára pedig emelkedni kezdett Európában – a drágulást a közel-keleti feszültségek táplálja. Sebastian Burduja energiaügyi miniszter azonban igyekszik nyugtatni a kedélyeket.
Közbeszerzési eljárást írt ki a Szeret–Bărăgan öntözési főcsatorna egy 23 kilométeres szakaszára a bukaresti talajjavító ügynökség (ANIF).
Az inflációkövető emelés helyett az alkohol jövedéki adójának rögzített menetrend szerinti fokozatos növelését kérte hétfőn közzétett nyílt levelében a fontosabb romániai szeszesital-gyártókat és -importőröket tömörítő Spirits Románia szövetség.
A Milda Mitkute és Justas Janauska által Litvániában alapított, mintegy 5 milliárd dollárra értékelt Vinted vállalat egy újabb piaccal bővül – adta hírül az Economica.net gazdasági portál.
Indokolatlannak és „rendkívül károsnak” tartja a Romalimenta Élelmiszeripari Munkáltatói Szövetség a kormánynak az árréskorlátozások kiterjesztésére vonatkozó szándékát.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
szóljon hozzá!