A törcsvári kastély
Fotó: Castelulbran.ro
Összesen több mint másfélmillió turista látogatta meg 2017-ben a brassói Fekete-templomot, a törcsvári kastélyt és a barcarozsnyói várat.
2018. január 16., 16:022018. január 16., 16:02
A látogatók száma tekintetében a törcsvári kastély vezet: 835 116 belépőjegyet adtak el tavaly, 2016-ban ez a szám 798 298 volt. Mint Bogdana Balmuş, a népszerű turisztikai látványosság szóvivője elmondta, az ingyenes rendezvények résztvevőivel együtt a látogatók száma körülbelül egymillióra tehető.
Nőtt a barcarozsnyói várba belépőjegyet váltók száma is, a tavalyelőtti 406 000-hez képest tavaly már 418 838-an vásároltak jegyet, hogy megtekinthessék a várat.
A Brassó fő idegenforgalmi célpontjának számító Fekete-templomot 278 442-en keresték fel 2017-ben. Az érdeklődők több mint fele külföldi volt – közölte az Agerpres hírügynökséggel Anca Mihaela Milea illetékes.
Amint arról korábban beszámoltunk, a hivatalos statisztikák szerint a Brassó megye országos szinten a harmadik helyen áll – Bukarest és Konstanca megye után – a turisták száma és a vendégéjszakák száma tekintetében.
A magánszférában is járhatnak üdülési utalványok
A képviselőház munkaügyi bizottsága jóváhagyta hétfőn a 2017/46-os sürgősségi kormányrendelet törvényerőre emelő tervezetet, és egy módosító indítvánnyal rögzítette azt is, hogy az üdülési utalványokat a magán- és az állami szférában egyaránt adni lehet. A módosítást a Nemzeti Liberális Párt (PNL) kezdmeéynezte, mivel meglátásuk szerint a kormány által beterjesztett szövegben ez nem volt egyértelmű.
Egy másik módosítás szerint lesznek elektronikus és a papír alapú voucherek, utóbbiak nominális értéke egy most elfogadott indítvány értelmében a korábbi 50 és 100 lej helyett 5 és 100 lej egész számú többszöröse lesz. A jogszabály leszögezi, a csekket tilos áruba bocsátani, tilos készpénzt visszaadni belőle és tilos más értéken kínálni a turisztikai szolgáltatást, mint egyéb fizetőeszközök esetében. A tervezet az ipari bizottsághoz kerül, majd a plénum tárgyalja. A képviselőház a döntő testület.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
szóljon hozzá!