Kattintásra házhoz jön. A járványügyi korlátozások miatt alaposan felpörgő online értékesítés decemberben érte el az eddigi csúcsot
Fotó: Beliczay László
Új számbeli és értékbeli rekordot döntöttek azok az online boltokban lebonyolított rendelések, amelyeket a Mechant Pro internetes kereskedelmi platform igazgat. A növekedés 83, illetve 99 százalékos 2019 decemberéhez képest. A legnagyobb rendelést, 40.000 euró értékben, decemberben jegyezték.
2021. január 16., 15:262021. január 16., 15:26
„A rendelések számát és azok értékét tekintve is rekordot döntött a MerchantPro internetes kereskedelmi platformhoz tartozó boltok forgalma. A feladott rendelések száma 83 százalékos, a rendelések értéke pedig 99 százalékos növekedést mutat a tavalyi év decemberéhez képest. Az előre nem látható kontextusnak köszönhetően sokkal többen intézték online az ajándék-, illetve az élelmiszer beszerzést. A MerchantPro platform több mint 1.500 boltjában feladott rendelések átlagértéke 225 lej, ami egész évben tartott stabil értéket mutatott” – olvashatjuk a platformon.
„A kilenc hónapja tartó járványhelyzet utáni számok azt mutatják, hogy a román polgárok egyre többet és egyre gyakrabban vásárolnak online, legyen szó olyan szükségleti cikkekről, mint az élelmiszer, a személyes higiéniai termékek, tisztítószerek, a karácsonyi ajándékokról, vagy számos egyéb tranzakciókról amelyeket a vásárlók decemberben bonyolítottak” – részletezi a vállalat.
Eszerint a több mint 1.500 aktív boltnak, mely a MerchantPro internetes kereskedelmi platformot használja, 99 százalékkal nőtt az eladása a tavalyi ünnepi időszakhoz képest.
„A román polgárok óvatosabbak lettek a hagyományos vásárlások terén, különösen az ünnepi időszakban, amikor inkább a családdal szerették volna tölteni az időt, ezért csökkentve a kockázatot, sokan döntöttek úgy, hogy elkerülik a zsúfoltabb helyeket. A gazdasági helyzet értelemszerűen hosszabb kedvezményes időszakokat eredményezett, ezáltal pedig az online is vonzóbbá vált, főleg az alapján, hogy csökkentett költségekkel számolhattunk” – magyarázta Arthur Rădulescu, a Merchant Pro vezérigazgatója.
Trendváltás. Gazdasági elemzők szerint továbbra is emelkedni fog az online vásárlások
A vásárlások értékét tekintve a legnagyobb tranzakciót egy 40.000 euró fölötti értékben leadott rendelés jelentette, amely különleges berendezésekbe való beruházásként történt. Termékszám tekintetében pedig a legváltozatosabbnak a 301 élelmiszeripari terméket tartalmazó rendelés számított.
Ehhez képest 2019.december 9-én a legmagasabb napi rendelések száma csak 7.186 volt, ugyancsak egy hétfői napon.
„A hétfői napok a legmozgalmasabbak. A hétvége során a potenciális vásárlóknak idejük van átgondolni a beszerzést, összehasonlítják az árakat, tájékozódnak az egyes termékekről, hétfőn pedig feladják a rendelést. Érdekes volt megfigyelni, hogy 2020-ban a romániai lakosok később bonyolították a rendeléseket, mint a tavalyi évben, valószínűleg mert jobban figyeltek a kedvezményekre és a különböző leárazásokra. Az otthon tartózkodás miatt ugyanakkor rugalmasabbak voltak a kiszállítási idő tekintetében is.” – egészítette ki Arthur Rădulescu.
A Merchant Pro adatai szerint, az online dinamika szempontjából Bukarest, Konstanca, Kolozsvár, Jászvásár és Temesvár voltak a legaktívabbak.
Az online vásárlás főként a helyi viszonteladók körében fog folytatódni, akik erőteljesen fogják alkalmazni az online lehetőségét az eladási stratégiáikban.
„Az ügyfelek viselkedése minden bizonnyal átalakult és ez a tendencia továbbra is megmarad, a növekedés az idei évhez képest ugyanakkor valószínűleg nem lesz ennyire látványos. A jövőben is jelentős pozitív irányú fejlődést fogunk látni azon vállalkozások körében, akik áttérnek az online felületre, továbbá azon vállalkozások tökéletesítésére is számíthatunk, amelyek már használják ezt a platformot. Kereskedelmi szempontból 2021 az online tér megszilárdulásának éve lesz” – következtetett Arthur Rădulescu.
Csütörtökön nyílik meg a forgalom előtt a moldvai (A7-es) autópálya első, 11 kilométer hosszú szakasza – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Különleges reklámhadjárat keretében Nagy-Britanniában népszerűsíti turisztikai célpontként Románát a bukaresti gazdasági minisztérium.
A romániai hiteligénylők 500–800 lejjel, vagyis 100–150 euróval magasabb banki törlesztőrészletet fizetnek, mint a szomszédos európai uniós országokban élők – derül ki a román hitelpiacon működő AVBS Broker de Credite cég elemzéséből.
Elutasította szerdán az Európai Unió Bírósága (EUB) a Wizz Air keresetét, amelyet a Tarom állami légitársaságnak megítélt román állami támogatásról szóló határozat ellen nyújtott be.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!