Kattintásra házhoz jön. A járványügyi korlátozások miatt alaposan felpörgő online értékesítés decemberben érte el az eddigi csúcsot
Fotó: Beliczay László
Új számbeli és értékbeli rekordot döntöttek azok az online boltokban lebonyolított rendelések, amelyeket a Mechant Pro internetes kereskedelmi platform igazgat. A növekedés 83, illetve 99 százalékos 2019 decemberéhez képest. A legnagyobb rendelést, 40.000 euró értékben, decemberben jegyezték.
2021. január 16., 15:262021. január 16., 15:26
„A rendelések számát és azok értékét tekintve is rekordot döntött a MerchantPro internetes kereskedelmi platformhoz tartozó boltok forgalma. A feladott rendelések száma 83 százalékos, a rendelések értéke pedig 99 százalékos növekedést mutat a tavalyi év decemberéhez képest. Az előre nem látható kontextusnak köszönhetően sokkal többen intézték online az ajándék-, illetve az élelmiszer beszerzést. A MerchantPro platform több mint 1.500 boltjában feladott rendelések átlagértéke 225 lej, ami egész évben tartott stabil értéket mutatott” – olvashatjuk a platformon.
„A kilenc hónapja tartó járványhelyzet utáni számok azt mutatják, hogy a román polgárok egyre többet és egyre gyakrabban vásárolnak online, legyen szó olyan szükségleti cikkekről, mint az élelmiszer, a személyes higiéniai termékek, tisztítószerek, a karácsonyi ajándékokról, vagy számos egyéb tranzakciókról amelyeket a vásárlók decemberben bonyolítottak” – részletezi a vállalat.
Eszerint a több mint 1.500 aktív boltnak, mely a MerchantPro internetes kereskedelmi platformot használja, 99 százalékkal nőtt az eladása a tavalyi ünnepi időszakhoz képest.
„A román polgárok óvatosabbak lettek a hagyományos vásárlások terén, különösen az ünnepi időszakban, amikor inkább a családdal szerették volna tölteni az időt, ezért csökkentve a kockázatot, sokan döntöttek úgy, hogy elkerülik a zsúfoltabb helyeket. A gazdasági helyzet értelemszerűen hosszabb kedvezményes időszakokat eredményezett, ezáltal pedig az online is vonzóbbá vált, főleg az alapján, hogy csökkentett költségekkel számolhattunk” – magyarázta Arthur Rădulescu, a Merchant Pro vezérigazgatója.
Trendváltás. Gazdasági elemzők szerint továbbra is emelkedni fog az online vásárlások
A vásárlások értékét tekintve a legnagyobb tranzakciót egy 40.000 euró fölötti értékben leadott rendelés jelentette, amely különleges berendezésekbe való beruházásként történt. Termékszám tekintetében pedig a legváltozatosabbnak a 301 élelmiszeripari terméket tartalmazó rendelés számított.
Ehhez képest 2019.december 9-én a legmagasabb napi rendelések száma csak 7.186 volt, ugyancsak egy hétfői napon.
„A hétfői napok a legmozgalmasabbak. A hétvége során a potenciális vásárlóknak idejük van átgondolni a beszerzést, összehasonlítják az árakat, tájékozódnak az egyes termékekről, hétfőn pedig feladják a rendelést. Érdekes volt megfigyelni, hogy 2020-ban a romániai lakosok később bonyolították a rendeléseket, mint a tavalyi évben, valószínűleg mert jobban figyeltek a kedvezményekre és a különböző leárazásokra. Az otthon tartózkodás miatt ugyanakkor rugalmasabbak voltak a kiszállítási idő tekintetében is.” – egészítette ki Arthur Rădulescu.
A Merchant Pro adatai szerint, az online dinamika szempontjából Bukarest, Konstanca, Kolozsvár, Jászvásár és Temesvár voltak a legaktívabbak.
Az online vásárlás főként a helyi viszonteladók körében fog folytatódni, akik erőteljesen fogják alkalmazni az online lehetőségét az eladási stratégiáikban.
„Az ügyfelek viselkedése minden bizonnyal átalakult és ez a tendencia továbbra is megmarad, a növekedés az idei évhez képest ugyanakkor valószínűleg nem lesz ennyire látványos. A jövőben is jelentős pozitív irányú fejlődést fogunk látni azon vállalkozások körében, akik áttérnek az online felületre, továbbá azon vállalkozások tökéletesítésére is számíthatunk, amelyek már használják ezt a platformot. Kereskedelmi szempontból 2021 az online tér megszilárdulásának éve lesz” – következtetett Arthur Rădulescu.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!