Rekordot döntött tavaly a kolozsvári nemzetközi repülőtér: utasforgalma elérte az 1,9 milliót, ami 25 százalékkal haladja meg az egy évvel korábban rögzített adatot. Mint David Ciceo, a kincses város légikikötőjének igazgatója szerdán a Mediafax hírügynökségnek elmondta, idén 2,7–3 milliós forgalomra számítanak.
2017. január 04., 17:002017. január 04., 17:00
2017. január 04., 17:482017. január 04., 17:48
„Tavaly rekordot döntöttünk. Azz 1,9 millió utas abszolút számokban tulajdonképpen 400 ezer személyt jelent. Ez a forgalom megerősíti romániai helyzetünket, mi vagyunk az ország második legnagyobb reptere a bukarest-otopeni-i után, de megerősíti európai helyzetünket is, mivel ebben a térségben három nagy légikikötőről beszélnek: Budapest, Kolozsvár és Bukarest” – vont mérleget Ciceo. Mint felidézte, a légikikötő 1996-os indulási évében még alig 32 ezer utasuk volt, ez pedig jövőre várhatóan megszázszorozódik.
Az igazgató egyúttal arról is beszélt, hogy a repülőtéren több intézkedést is foganatosítottak a megnövekedett utasszám miatt. Egyebek mellett újragondolták a külföldi indulási terminált, két újabb kaput létesítettek az emeleten, idén pedig három új parkolót alakítanak ki repülőgépek számára. „Folytatjuk a tanulmányokat és a terveket a 3500 méteres kifutópálya második szakaszának megvalósítása érdekében, és elkezdjük egy új utasterminál tervezését” – avatott be a tervekbe a reptérigazgató. A kolozsvári reptérről jelenleg 46 kül- és belföldi célpont érhető el. Mint ismert, jelenleg innen szállnak fel, és ide érkeznek a Wizz Air marosvásárhelyi járatai is.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!