Rekordot döntött tavaly a kolozsvári nemzetközi repülőtér: utasforgalma elérte az 1,9 milliót, ami 25 százalékkal haladja meg az egy évvel korábban rögzített adatot. Mint David Ciceo, a kincses város légikikötőjének igazgatója szerdán a Mediafax hírügynökségnek elmondta, idén 2,7–3 milliós forgalomra számítanak.
2017. január 04., 17:002017. január 04., 17:00
2017. január 04., 17:482017. január 04., 17:48
„Tavaly rekordot döntöttünk. Azz 1,9 millió utas abszolút számokban tulajdonképpen 400 ezer személyt jelent. Ez a forgalom megerősíti romániai helyzetünket, mi vagyunk az ország második legnagyobb reptere a bukarest-otopeni-i után, de megerősíti európai helyzetünket is, mivel ebben a térségben három nagy légikikötőről beszélnek: Budapest, Kolozsvár és Bukarest” – vont mérleget Ciceo. Mint felidézte, a légikikötő 1996-os indulási évében még alig 32 ezer utasuk volt, ez pedig jövőre várhatóan megszázszorozódik.
Az igazgató egyúttal arról is beszélt, hogy a repülőtéren több intézkedést is foganatosítottak a megnövekedett utasszám miatt. Egyebek mellett újragondolták a külföldi indulási terminált, két újabb kaput létesítettek az emeleten, idén pedig három új parkolót alakítanak ki repülőgépek számára. „Folytatjuk a tanulmányokat és a terveket a 3500 méteres kifutópálya második szakaszának megvalósítása érdekében, és elkezdjük egy új utasterminál tervezését” – avatott be a tervekbe a reptérigazgató. A kolozsvári reptérről jelenleg 46 kül- és belföldi célpont érhető el. Mint ismert, jelenleg innen szállnak fel, és ide érkeznek a Wizz Air marosvásárhelyi járatai is.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!