Fotó: bucharestairports.ro
Meghaladta tavaly a 20 millió személyt a romániai repülőterek forgalma, a legtöbb légikikötőben utasszám-növekedést regisztráltak, közölte a Romániai Repülőterek Egyesülete.
2018. február 07., 10:432018. február 07., 10:43
Mint rámutatnak, a fapados járatok robbanásszerű növekedésével 23 százalékkal nőtt tavaly az utasszám a 2016-os adathoz képest, az ország 17 repterének összforgalma pedig elérte a 20,28 milliót, ami 3,8 millió utassal több, mint egy évvel korábban.
A legnagyobb forgalom 2017-ben is a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren volt, itt fordult meg a Romániába érkező vagy innen útnak induló utasok 63 százaléka. A forgalom elérte a 12,8 millió főt, ami 16,8 százalékos növekedést jelent a 2016-os adathoz mérten.
A harmadik helyezett temesvár nemzetközi repülőtere 1,62 millió utassal, ami 40 százalékkal haladja meg a 2016-os szintet. Érdekesség, hogy a Bega-parti város repterén megforduló utasok mintegy 25 százaléka belföldi járatokat vett igénybe, Bukarestbe, Kolozsvárra, Jászvásárra vagy Konstancára utazott, vagy onnan érkezett.
A negyedik eközben Jászvásár a szintén rekordot jelentő 1,14 millió utassal, ami 30 százalékos növekedést jelent, az ötödik pedig Nagyszeben, ahol 533 306-an fordultak meg. Craiova és Bákó következik több mint 400 ezres utasszámmal, a nyolcadik Suceava 160 ezernél több utassal, a
Konstanca, Szatmárnémeti és Tuzla után az aradi légikikötő következik a toplistán, amely szintén nagy eredményt mutatott fel, hiszen míg a korszerűsítés miatt 2016-ban egyetlen utas sem fordult meg a terminálokban, tavaly már 11 282-en érkeztek oda, vagy indultak onnan.
Románia leggyengébben teljesítő reptere eközben a nagybányai volt tavaly, ahol alig 44 utast jegyeztek fel, és alig 748-an fordultak meg a marosvásárhelyi légikötőben is, aminek kifutópályája átfogó munkálatokra szorul, így a járatokat átköltöztették a kolozsvári repülőtérre.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
Tavaly az Európai Unió (EU) mezőgazdasági termelésének összértéke 537,1 milliárd eurót tett ki, ami 1,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál; Románia azok közé a tagállamok közé tartozott, amelyekben nőtt a mezőgazdasági termelés értéke.
szóljon hozzá!