Fotó: Jakab Mónika
Kedden közleményben pontosította a román állami biztosítási garanciaalap (FGA), hogy mikor járnak le a csődbe jutott City Insurance biztosítótársaságnál vásárolt kötvények.
2022. május 03., 12:172022. május 03., 12:17
Miután a Pénzügyi Felügyelet (ASF) illetékesei a napokban arról beszéltek, hogy 2022. május 11-én veszíti érvényességét az a csaknem 500 ezer kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb/RCA), amelyet a City Insurance-nél kötöttek még, és amúgy még érvényesek lennének, keddi közleményében a garanciaalap arra hívta fel a figyelmet, hogy
Így azoknak az járműtulajdonosoknak, akiknek ilyen kötvényük van, május 12-éig kell új biztosítást kötniük ahhoz, hogy volán mögé ülhessenek.
Mint ismeretes, a biztosítási felügyelet tavaly szeptemberben vonta meg a piacvezető City Insurance működési engedélyét, miután nem tett eleget a hatóság tőkeemelési kérésének. A bíróság februárban kimondta a City Insurance csődjét, amely főleg a kötelező gépjárműfelelősség-biztosítások piacára összpontosított, ahol 45 százalékos részesedést szerzett, de a teljes biztosítási piacon is első 20 százalékos részesedéssel.
ám ezek jelentős része időközben magától lejárt. Az ügyfelek ugyanakkor az elmúlt időszakban fel is mondhatták volna a biztosítást, és időarányosan visszakapták volna a megmaradt pénzösszeget, ám ezzel a lehetőséggel szinte senki nem élt, hiszen akkor drágábban kellett volna új szerződést kötnie.
így akinek május 12. után járna le a kötvénye, visszakérheti a pénzt arra az időszakra, ameddig hatályos biztosítása lett volna, a biztosítási szakemberek pedig arra biztatják az érintetteket, hogy igényeljék vissza a pénzüket. Erre az FGA oldalán kitöltött űrlappal van lehetőség.
Gyorsan kell lépniük azoknak a gépkocsi-tulajdonosoknak, akiknek a City Insurance biztosítótársaságnál még érvényes kötvényük van, ezek a biztosítások ugyanis május 9-én automatikusan érvényességüket veszítik.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!