Fotó: Jakab Mónika
Kedden közleményben pontosította a román állami biztosítási garanciaalap (FGA), hogy mikor járnak le a csődbe jutott City Insurance biztosítótársaságnál vásárolt kötvények.
2022. május 03., 12:172022. május 03., 12:17
Miután a Pénzügyi Felügyelet (ASF) illetékesei a napokban arról beszéltek, hogy 2022. május 11-én veszíti érvényességét az a csaknem 500 ezer kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb/RCA), amelyet a City Insurance-nél kötöttek még, és amúgy még érvényesek lennének, keddi közleményében a garanciaalap arra hívta fel a figyelmet, hogy
Így azoknak az járműtulajdonosoknak, akiknek ilyen kötvényük van, május 12-éig kell új biztosítást kötniük ahhoz, hogy volán mögé ülhessenek.
Mint ismeretes, a biztosítási felügyelet tavaly szeptemberben vonta meg a piacvezető City Insurance működési engedélyét, miután nem tett eleget a hatóság tőkeemelési kérésének. A bíróság februárban kimondta a City Insurance csődjét, amely főleg a kötelező gépjárműfelelősség-biztosítások piacára összpontosított, ahol 45 százalékos részesedést szerzett, de a teljes biztosítási piacon is első 20 százalékos részesedéssel.
ám ezek jelentős része időközben magától lejárt. Az ügyfelek ugyanakkor az elmúlt időszakban fel is mondhatták volna a biztosítást, és időarányosan visszakapták volna a megmaradt pénzösszeget, ám ezzel a lehetőséggel szinte senki nem élt, hiszen akkor drágábban kellett volna új szerződést kötnie.
így akinek május 12. után járna le a kötvénye, visszakérheti a pénzt arra az időszakra, ameddig hatályos biztosítása lett volna, a biztosítási szakemberek pedig arra biztatják az érintetteket, hogy igényeljék vissza a pénzüket. Erre az FGA oldalán kitöltött űrlappal van lehetőség.
Gyorsan kell lépniük azoknak a gépkocsi-tulajdonosoknak, akiknek a City Insurance biztosítótársaságnál még érvényes kötvényük van, ezek a biztosítások ugyanis május 9-én automatikusan érvényességüket veszítik.
59 éves korában elhunyt az Alexandrion Group alapítója, Nawaf Salameh – közölte az üzletember családja.
Az elmúlt évek súlyos aszályai és szélsőséges időjárása jelentősen visszavetette a romániai bortermelést, amely 2024-ben 20 százalékkal esett vissza. A tendencia globális: a szőlőültetvények rendkívül érzékenyek az éghajlatváltozásra.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
szóljon hozzá!