Fotó: Jakab Mónika
Kedden közleményben pontosította a román állami biztosítási garanciaalap (FGA), hogy mikor járnak le a csődbe jutott City Insurance biztosítótársaságnál vásárolt kötvények.
2022. május 03., 12:172022. május 03., 12:17
Miután a Pénzügyi Felügyelet (ASF) illetékesei a napokban arról beszéltek, hogy 2022. május 11-én veszíti érvényességét az a csaknem 500 ezer kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb/RCA), amelyet a City Insurance-nél kötöttek még, és amúgy még érvényesek lennének, keddi közleményében a garanciaalap arra hívta fel a figyelmet, hogy
Így azoknak az járműtulajdonosoknak, akiknek ilyen kötvényük van, május 12-éig kell új biztosítást kötniük ahhoz, hogy volán mögé ülhessenek.
Mint ismeretes, a biztosítási felügyelet tavaly szeptemberben vonta meg a piacvezető City Insurance működési engedélyét, miután nem tett eleget a hatóság tőkeemelési kérésének. A bíróság februárban kimondta a City Insurance csődjét, amely főleg a kötelező gépjárműfelelősség-biztosítások piacára összpontosított, ahol 45 százalékos részesedést szerzett, de a teljes biztosítási piacon is első 20 százalékos részesedéssel.
ám ezek jelentős része időközben magától lejárt. Az ügyfelek ugyanakkor az elmúlt időszakban fel is mondhatták volna a biztosítást, és időarányosan visszakapták volna a megmaradt pénzösszeget, ám ezzel a lehetőséggel szinte senki nem élt, hiszen akkor drágábban kellett volna új szerződést kötnie.
így akinek május 12. után járna le a kötvénye, visszakérheti a pénzt arra az időszakra, ameddig hatályos biztosítása lett volna, a biztosítási szakemberek pedig arra biztatják az érintetteket, hogy igényeljék vissza a pénzüket. Erre az FGA oldalán kitöltött űrlappal van lehetőség.
Gyorsan kell lépniük azoknak a gépkocsi-tulajdonosoknak, akiknek a City Insurance biztosítótársaságnál még érvényes kötvényük van, ezek a biztosítások ugyanis május 9-én automatikusan érvényességüket veszítik.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!