A legnépszerűbb modell a Dacia Logan volt
Fotó: Facebook/DaciaRomania
Alig 7660 járművet helyeztek forgalomba januárban Romániában, ami csaknem 47 százalékkal elmarad az egy évvel korábban jegyzett adattól – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók és -Importőrök Egyesülete (APIA) által nyilvánosságra hozott adatsorokból.
2021. február 16., 07:412021. február 16., 07:41
2021. február 16., 07:442021. február 16., 07:44
A személygépkocsik esetében 52,2 százalékos visszaesést jegyeztek a vizsgált időszakban.: januárban 5913 személygépkocsit helyeztek forgalomba, amelyek a regisztrált járművek 77 százalékát tették ki.
Az APIA jelentésében emlékeztetett ugyanakkor arra, hogy a januári csökkenés négy egymást követő olyan hónap után következett be, amikor a forgalomba helyezett járművek száma emelkedett.
Tavaly 23,7 százalékkal, decemberben 3,3 százalékkal csökkent a forgalomba helyezett új autók száma az Európai Unióban az egy évvel korábbihoz képest.
ezeknek a járműveknek a piaci részesedése januárban elérte a 14,3 százalékot a tavaly januárban jegyzett 5,4 százalékhoz képest.
A gépkocsigyártók és -importőrök egyesületének statisztikái szerint a januárban új gépjárművet (személyautót és haszonjárművet) vásárlók közül
A legnépszerűbb modell a Dacia Logan volt (365 eladott egységgel, ami 75,8 százalékkal elmarad az egy évvel korábbi adattól), majd a Ford Puma (237 darab, 13-szoros növekedés tavaly januárhoz viszonyítva), a Ford Focus (225 darab, –16 százalék), a Hyundai I20 (189 darab, –28,4 százalék) és a Dacia Sandero (189 darab, –79,7 százalék) következik a sorban.
Visszaestek tavaly az autóeladások
A gépjárművek és motorkerékpárok nagy- és kiskereskedelmében, karbantartásában és javításában elért üzleti forgalom volumene tavaly 8,7 százalékkal csökkent 2019-hez képest, elsősorban az autóeladás visszaesése miatt (–14,3 százalék) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból. Az Agerpres hírügynökség által idézett közlemény szerint a jelzett időszakban az autóalkatrészek és -tartozékok forgalma 6,1 százalékot zsugorodott. A motorkerékpár és a kapcsolódó alkatrészek forgalma viszont nőtt, a motorkerékpár-javítás bevétele szinte megduplázódott (+86,6 százalék). Jelentősen, 36,2 százalékkal esett vissza a nyers adatok szerint a szolgáltatások forgalma, elsősorban a turisztikai irodák (–51,8 százalék), a szerencsejáték-termek, a szálloda- és vendéglátóipar (32,9 százalék) tevékenységének beszűkülése miatt. Az egyetlen terület, ahol növekedést regisztráltak, a fodrászat és egyéb szépségápolási tevékenységek voltak, +27,1 százalékkal. Ha a 2020. decemberi adatokat a novemberivel hasonlítjuk össze, kiderül, a szolgáltatások üzleti forgalma – a nyers adatok szerint – 7,9 százalékkal nőtt, elsősorban a szabadidős tevékenységek (+52,4 százalék), a fodrászat és szépségápolással kapcsolatos szolgáltatások (+18,4 százalék) jelentős javulása miatt.
A romániai járművezetőket nem tántorítja el a hideg évszak, és télen is ugyanolyan gyakran használják az autót, mint az év többi részében – derül ki a Mol Románia által 2020. december 12. és 18. között, a Mol MultiBonus hűségprogramban részt vevő ügyfelek körében végzett online felmérésből, amelyben több mint 200
A Covid-19 járvány kezdete óta a járművezetők 65 százaléka lényegesen kevesebbszer használja a tömegközlekedést, a megkérdezettek 76 százaléka inkább saját személygépkocsival utazik – közölte szerdán a LeasePlan flottakezelő.
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
A megfontoltság a jelszó a legtöbb romániai háztartásban húsvét közeledtével is.
Elfogadja a kormány szerdai ülésén az üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet – jelentette be az ülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A foglalkoztatott személyek aránya az Európai Unió 20 és 64 év közötti népességén belül 2024-ben 75,8 százalék volt, ami 197,6 millió főt jelent. Ez a legmagasabb arány 2009 óta – derül ki az EU statisztikai hivatalának kedden közölt adataiból.
szóljon hozzá!