Országos szinten Kolozsváron nőttek a leginkább az ingatlanárak, itt 10 százalékkal drágábbak a lakások, mint az év elején, de a növekedés az egész országra jellemző – derül ki az Imobiliare.ro adataiból.
2017. július 05., 17:322017. július 05., 17:32
Júniusban országos viszonylatban 0,5 százalékos emelkedést mértek, ami az első félévre már 6,7 százalékra növelte az ütemet. Jelenleg egy négyzetméternyi hasznos felületért 1120 eurót kérnek, míg tavaly decemberben egy ekkora felület csak 1050 eurót ért.
szemben az év elején regisztrált 1247 euróval, illetve a május végi 1349 euróval (ami 1,7 százalékos növekedés). A város régi lakásai 2017 első félévében 9,6 százalékkal, az új lakások szemben 12,3 százalékkal.
Temesváron júniusban 0,6, 2017 első felében összesen pedig 8,2 százalékkal lettek drágábbak a lakások (négyzetméterenként 1027 euróról 1111 euróra nőtt az áruk).
előbbiek 9,3 százalékkal, utóbbiak pedig 4,4 százalékkal. Brassóban szintén 0,6 százalékos növekedést regisztráltak júniusban, az első félévben pedig 6,2 százalékosat (hasznos négyzetméterenként 900-ról 956 euróra emelkedett az ár). A régi brassói lakások az elmúlt hat hónapban 5 százalékkal drágultak, az újonnan épült lakások ára azonban 9,4 százalékkal ugrott meg.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!