2011. november 16., 09:022011. november 16., 09:02
„A befektetőknek egyelőre 500 beosztottra van szükségük, a későbbiekben pedig további 15 ezer személyt fognak alkalmazni” – nyilatkozta Don. Hozzátette: a beruházók elsősorban mezőgazdasági mérnökök és szakképzett munkások iránt érdeklődnek.
Monica Ion, a Psihoselect fejvadászcég menedzsere ugyanakkor kifejtette: a Kolozs megyei beruházások több szakaszban zajlanak majd, a projektek egy része már ez év decemberében elkezdődik. A Psihoselect illetékesei azt is elmondták: a nyugat-európai államokban jelentősen megnövekedett a javak előállításának ára, így egyre több befektető érdeklődik a keleti országok iránt. „A külföldi vállalatok jelenleg a helyi fejvadászcégek segítségével keresik a leendő alkalmazottakat, azonban terveik között szerepel saját humánerőforrás részlegek létrehozása is” – magyarázta Monica Ion. Hozzátette: a Psihoselectet felbérlő nyugat-európai cégek mintegy 200 beosztottat keresnek.
Mint arról beszámoltunk, az elmúlt időszakban több lehetőség is felmerült azzal kapcsolatban, hogy ki veszi át a kivonuló Nokia nemeszsuki gyárait, a lehetséges befektetők között a német Bosch-csoport is felmerült, szakemberek véleménye szerint azonban a megye infrastruktúrája nem tesz lehetővé ekkora technológiai beruházást. Különböző értesülések szerint a nemeszsuki ipari parkban többek között a Dell, az IBM, valamint az Ericsson telekommunikációs cégek nyithatják meg gyáraikat, a Gazeta Afacerilor információ szerint pedig a KPMG tanácsadó társaság is érdeklődött Kolozs megye munkaerőpiacáról.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.