Olyan népszerű turistacélpontok, mint Portugália és Spanyolország is rosszabbul állnak elektromos töltőállomásokkal, mint Románia és Bulgária
Fotó: Jakab Mónika
Miközben gombamód szaporodnak az elektromos autók és velük együtt az e-töltőállomások, sokan még mindig városi autóként tekintenek az e-kocsikra. Mások viszont – tény, hogy nagy tervezgetéssel – a külföldi utazást is bevállalják. Nem mindegy ugyanakkor, hogy merre indulnak, nagyon nagy eltérések vannak a töltőállomás-hálózatban az egyes országok között, és ezúttal nem Románia kullog a sor végén.
2024. július 07., 20:192024. július 07., 20:19
Egy európai nyaralás elektromos autóval számos töltési kalandot hozhat, különösen bizonyos, a turisták körében amúgy népszerű országokban. A töltési infrastruktúrát vizsgálva kiderül, hogy minden útvonalat gondosan meg kell tervezni, hogy ne érjenek kellemetlen meglepetések, és ne legyen szükség közúti segítségnyújtásra az autó lemerült akkumulátora miatt – mutat rá elemzésében a Rador hírügynökség.
Bulgáriában és Romániában például 100 kilométerenként átlagosan 1,2 töltőállomás várja az elektromos autóval közlekedőket. Ehhez képest Portugáliában átlagosan mindössze 0,3 töltőállomás van 100 kilométerenként, Spanyolországban pedig egy – derül ki a G4media.ro portál által idézett elemzésből.
Svájc szintén jól áll ebben tekintetben 100 kilométerenként 51 töltőállomással. A mediterrán úti célok közül Franciaország a legjobb az elektromos járművekkel való közlekedés szempontjából, ahol 100 kilométerenként hét töltőállomás található, míg Olaszországban 100 kilométerenként öt.
Mindkét országban az északi régiókban nagyobb a töltőállomások sűrűsége. Ugyanakkor
A gondos útvonaltervezés lehetővé teszi az ingyenes töltést bizonyos pontokon, például a nagy bevásárlóközpontoknál és szupermarketeknél. Emellett Európa-szerte egyre több töltőállomás található a nagyvárosok környékén, és egyre több szálloda kínál ingyenes töltést a vendégek elektromos autóinak.
Mától elérhető az energiaügyi minisztérium honlapján a romániai elektromos töltőállomások térképe – számolt be hétfői bukaresti sajtótájékoztatóján Sebastian Burduja tárcavezető.
Idén áprilisban 33,2 százalékkal nőtt a forgalomba helyezett új személyautók száma Romániában 2023 negyedik hónapjához képest; az elektromos autók szegmensében ennél is nagyobb mértékű, 46,8 százalékos növekedést jegyeztek.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!