Olyan népszerű turistacélpontok, mint Portugália és Spanyolország is rosszabbul állnak elektromos töltőállomásokkal, mint Románia és Bulgária
Fotó: Jakab Mónika
Miközben gombamód szaporodnak az elektromos autók és velük együtt az e-töltőállomások, sokan még mindig városi autóként tekintenek az e-kocsikra. Mások viszont – tény, hogy nagy tervezgetéssel – a külföldi utazást is bevállalják. Nem mindegy ugyanakkor, hogy merre indulnak, nagyon nagy eltérések vannak a töltőállomás-hálózatban az egyes országok között, és ezúttal nem Románia kullog a sor végén.
2024. július 07., 20:192024. július 07., 20:19
Egy európai nyaralás elektromos autóval számos töltési kalandot hozhat, különösen bizonyos, a turisták körében amúgy népszerű országokban. A töltési infrastruktúrát vizsgálva kiderül, hogy minden útvonalat gondosan meg kell tervezni, hogy ne érjenek kellemetlen meglepetések, és ne legyen szükség közúti segítségnyújtásra az autó lemerült akkumulátora miatt – mutat rá elemzésében a Rador hírügynökség.
Bulgáriában és Romániában például 100 kilométerenként átlagosan 1,2 töltőállomás várja az elektromos autóval közlekedőket. Ehhez képest Portugáliában átlagosan mindössze 0,3 töltőállomás van 100 kilométerenként, Spanyolországban pedig egy – derül ki a G4media.ro portál által idézett elemzésből.
Svájc szintén jól áll ebben tekintetben 100 kilométerenként 51 töltőállomással. A mediterrán úti célok közül Franciaország a legjobb az elektromos járművekkel való közlekedés szempontjából, ahol 100 kilométerenként hét töltőállomás található, míg Olaszországban 100 kilométerenként öt.
Mindkét országban az északi régiókban nagyobb a töltőállomások sűrűsége. Ugyanakkor
A gondos útvonaltervezés lehetővé teszi az ingyenes töltést bizonyos pontokon, például a nagy bevásárlóközpontoknál és szupermarketeknél. Emellett Európa-szerte egyre több töltőállomás található a nagyvárosok környékén, és egyre több szálloda kínál ingyenes töltést a vendégek elektromos autóinak.
Mától elérhető az energiaügyi minisztérium honlapján a romániai elektromos töltőállomások térképe – számolt be hétfői bukaresti sajtótájékoztatóján Sebastian Burduja tárcavezető.
Idén áprilisban 33,2 százalékkal nőtt a forgalomba helyezett új személyautók száma Romániában 2023 negyedik hónapjához képest; az elektromos autók szegmensében ennél is nagyobb mértékű, 46,8 százalékos növekedést jegyeztek.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
Tavaly az Európai Unió (EU) mezőgazdasági termelésének összértéke 537,1 milliárd eurót tett ki, ami 1,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál; Románia azok közé a tagállamok közé tartozott, amelyekben nőtt a mezőgazdasági termelés értéke.
Kihirdette szerdán Klaus Iohannis államfő a minimálbér kiszámításának európai uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvényt.
Az idei év elejétől szeptember végéig 3,69 százalékkal 5,362 milliárd euróra nőtt Romániában a külföldi közvetlen tőkeberuházások értéke 2023 azonos időszakához képest – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
A romániai webáruházak az idei fekete pénteken a tavalyinál 5 százalékkal több rendelést regisztráltak, és az árleszállítások időszakában elkönyvelt bevételük 18 százalékkal haladta meg a múlt évit – derül ki a MerchantPro szerdán közzétett elemzéséből.
Hiába hirdettek győztest az észak-erdélyi autópálya legnehezebb, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt pályázaton, az építés tovább csúszhat, miután az egyik jelentkező megóvta az eredményt.
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-ai fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben; a legnagyobb értékű rendelés meghaladta a 75 000 lejt.
Brüsszeli elképzelések szerint az Európai Unió tagországaiban leállítanák az élőállat-exportot, ami az Európa második legnagyobb juhállományával rendelkező Románia esetében gazdasági gondokat okozna. Hatósági állatorvost kérdeztünk a kilátásokról.
Nemcsak Kolozsvárt vagy Temesvárt, hanem Debrecent is felülmúlja bizonyos téren Nagyvárad a Körös-parti megyeszékhely polgármesteri hivatala szerint.
Októberben 4,67 százalékra nőtt az éves infláció, az élelmiszerek 4,75 százalékkal, a nem élelmiszer jellegű termékek 3,45 százalékkal drágultak, a szolgáltatások díja 7,66 százalékkal nőtt éves összevetésbe.
szóljon hozzá!