Fotó: Jakab Mónika
Mától elérhető az energiaügyi minisztérium honlapján a romániai elektromos töltőállomások térképe – számolt be hétfői bukaresti sajtótájékoztatóján Sebastian Burduja tárcavezető.
2024. március 11., 15:492024. március 11., 15:49
A miniszter elmondta, hogy a következő lépésként egy mobiltelefonos alkalmazás készül a villanyautó-tulajdonosok számára. Ezzel majd
Burduja hangsúlyozta, szükségesnek lát egy országosan egységes alkalmazást, amelyik felváltja a szolgáltatók saját applikációit.
„Ne legyen szükségük az autósoknak 6, 8, 10 különböző alkalmazás letöltésére” – idézte érvelését az Agerpres hírügynökség.
Fotó: Pinti Attila
Burduja elmondta azt is, hogy a minisztérium lépései összhangban vannak azzal az európai célkitűzéssel, hogy 2030-ra az elektromos autók száma a kontinensen elérje a 75 milliót, és a főutakon 60 kilométerenként legyenek gyorstöltő állomások.
A miniszter adatai szerint Romániában tavaly 42 ezer elektromos autó volt forgalomban, számuk 16 800-zal (35 százalékkal) nőtt 2022-hez képest.
Rekordot értek el 2023-ban a használt autókkal végzett tranzakciók, azaz rekordszámú jármű cserélt gazdát. Míg az új autók piacán 140 000 vásárlást jegyeztek, a használt autók esetében ez a szám 660 000.
Az idei év első 11 hónapjában 13,8 százalékkal nőtt a forgalomba helyezett új személygépkocsik száma Romániában 2022 azonos időszakához képest; a környezetkímélő autók szegmensében 31,5 százalékos növekedést jegyeztek.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
1 hozzászólás