November vége előtt nem lehet megmondani, hogy mekkora lesz jövőre a minimálbér, addig ugyanis egy sor számításra van szükség – jelentette ki hétfőn Dragoș Pîslaru.
2016. október 03., 17:322016. október 03., 17:32
2016. október 03., 17:442016. október 03., 17:44
A munkaügyi miniszter azok után beszélt a témáról, hogy a múlt héten Bogdan Hossu, az Alfa Kartell szakszervezeti szövetség elnöke a kormány képviselőivel folytatott, a bérezési törvényről szóló tárgyalások után úgy nyilatkozott, felgyorsul a folyamat, így legkésőbb október 15-éig kiderül, hogy mekkora összegre számíthatnak a kormány által garantált legkisebb fizetésért dolgozók. Hossu szerint erre azért is szükség van, mivel a cégeknek is el kell készíteniük jövő évi költségvetésüket, ehhez pedig előreláthatóságra van szükség a jogszabályok terén.
Dragoș Pîslaru azonban hétfőn arról beszélt, hogy október közepéig csak a szükséges adatokat tudják előkészíteni, hogy aztán újfent tárgyalóasztalhoz üljenek a társadalmi partnerekkel. Mint részletezte, az e heti kormányülés után a kabinet érdemben tárgyalja a témát, aztán több egyeztetés is várható, így november vége előtt szerinte nincs hogy véglegesíteni a vonatkozó jogszabálytervezetet.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!