Adnak a tiszta levegőre. Egyre többen választják a környezetkímélő autókat
63,69 százalékkal, 2922-re nőtt a környezetkímélő autók eladása az év első kilenc hónapjában a tavalyi esztendő ugyanezen időszakához viszonyítva – írja az Agerpres a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) adataira hivatkozva.
2018. október 23., 17:362018. október 23., 17:36
A hivatalos statisztikák szerint januártól szeptemberig 2922 környezetkímélő autót adtak el Romániában. Ezek közül 648 – azaz 165,6%-kal több, mint a tavalyi első kilenc hónapban – elektromos autó volt, 2.274 pedig hibrid meghajtású (47,6%-os növekedés tavalyhoz képest).
A legkelendőbb elektromos autóknak a Volkswagen modelljei bizonyultak, amelyekből 182-t adtak el, ezt a BMW követi 121 darabbal, majd a Smart (95), a Renault (61), a Kia (39), a Mercedes Benz (31), a Porsche (30), a Nissan (27), a Volvo (26), a Mitsubishi (18) és az Audi (9) következik a sorban.
A hibridautók piacát továbbra is a Toyota vezeti 2023 eladott járművel, a második helyen a Lexus áll 86 darabbal, majd a Ford (44), a Kia (40), a Hyundai (35), a Mercedes Benz (23), a Suzuki (22) és a Land Rover (1) jön.
Az APIA statisztikái szerint 2017-ben összesen 2.811 környezetkímélő járművet értékesítettek Romániában, ami 136,7 százalékos növekedést jelentett a 2016-os esztendőhöz viszonyítva. Az összes eladott új autó számához viszonyítva a környezetkímélő járművek aránya elérte tavaly a 2,2%-ot.
A környezetvédelmi minisztérium szakembereinek becslései szerint az idén március közepén elindított Roncsautó plusz program keretében idén 2000 új elektromos autó talál gazdára Romániában.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
szóljon hozzá!