Adnak a tiszta levegőre. Egyre többen választják a környezetkímélő autókat
63,69 százalékkal, 2922-re nőtt a környezetkímélő autók eladása az év első kilenc hónapjában a tavalyi esztendő ugyanezen időszakához viszonyítva – írja az Agerpres a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) adataira hivatkozva.
2018. október 23., 17:362018. október 23., 17:36
A hivatalos statisztikák szerint januártól szeptemberig 2922 környezetkímélő autót adtak el Romániában. Ezek közül 648 – azaz 165,6%-kal több, mint a tavalyi első kilenc hónapban – elektromos autó volt, 2.274 pedig hibrid meghajtású (47,6%-os növekedés tavalyhoz képest).
A legkelendőbb elektromos autóknak a Volkswagen modelljei bizonyultak, amelyekből 182-t adtak el, ezt a BMW követi 121 darabbal, majd a Smart (95), a Renault (61), a Kia (39), a Mercedes Benz (31), a Porsche (30), a Nissan (27), a Volvo (26), a Mitsubishi (18) és az Audi (9) következik a sorban.
A hibridautók piacát továbbra is a Toyota vezeti 2023 eladott járművel, a második helyen a Lexus áll 86 darabbal, majd a Ford (44), a Kia (40), a Hyundai (35), a Mercedes Benz (23), a Suzuki (22) és a Land Rover (1) jön.
Az APIA statisztikái szerint 2017-ben összesen 2.811 környezetkímélő járművet értékesítettek Romániában, ami 136,7 százalékos növekedést jelentett a 2016-os esztendőhöz viszonyítva. Az összes eladott új autó számához viszonyítva a környezetkímélő járművek aránya elérte tavaly a 2,2%-ot.
A környezetvédelmi minisztérium szakembereinek becslései szerint az idén március közepén elindított Roncsautó plusz program keretében idén 2000 új elektromos autó talál gazdára Romániában.
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
Hárommillió lejjel kiegészítette a kormány csütörtöki ülésén a burgonyatermesztőket támogató program költségvetését – közölte a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány jóváhagyja Románia 2025–2035-ös energiastratégiáját, és a kiszolgáltatott fogyasztók védelme érdekében meghosszabbítja az energiaár-sapkára vonatkozó intézkedést – jelentette be csütörtökön a miniszterelnök.
Fiaskó árnyékolta be már az üzembe állítása utáni második napján a román állam által vásárolt vadonatúj Alstom vonat útját: nem tudott elindulni.
Az amerikai Lockheed Martin és a nagyváradi Sinteza vállalat szándéknyilatkozatot írt alá egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes GridStar Flow akkumulátorgyár nagyváradi megépítéséről.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!