2011. augusztus 24., 21:542011. augusztus 24., 21:54
A jüan használatának kiterjesztése a jelenlegi, 12. ötéves tervben (2011–15.) is kiemelt helyen szerepel, mivel az a vállalkozások hasznát szolgálja, a kereskedelmet és a beruházásokat ösztönzi. A kínai kormány először 2009 júliusában engedélyezte a jüan használatát a határokon átívelő üzletekben, ezt követően tavaly már 20 közigazgatási egység számára adott jogot erre. Központi engedéllyel az idei első félévben összesen 957,57 milliárd jüan értékű üzletet bonyolítottak kínai fizetőeszközben, több mint tizenháromszor annyit, mint az előző év hasonló időszakában – derül ki a központi bank statisztikáiból.
A kínai valuta nemzetköziesedését elősegítendő a vezetés az országba irányuló külföldi működőtőke-befektetés jüanben történő kiegyenlítését is szorgalmazza, a kereskedelmi minisztérium a hét elején ismertette erre vonatkozó tervét. Eszerint a közvetlen befektetéseket befektetési alapokon, valamint jüanben denominált, országon kívüli kötvény- és részvényjegyzéseken keresztül bonyolítanák, jelenleg a tervvel kapcsolatos visszajelzésekre várnak. Elsőként Hongkongnak lesz lehetősége a Kínában való közvetlen befektetésre. A különleges igazgatású terület vállalatai próbaképp 20 milliárd jüan értékben invesztálhatnak a kínai értékpapír-piacokon, Li Ko-csiang (Li Keqiang) miniszterelnök-helyettes ezt múlt heti hongkongi látogatásán jelentette be.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.