Fotó: Bíró Kovács Blanka
A bürokratikus eljárások miatt késik a sepsiszentgyörgyi ipari park és a napelempark beindítása. Bár ezeknek a létesítményeknek jövedelmet kellene generálniuk a városnak, a hosszadalmas hivatalos eljárások miatt egyelőre ráfizetésesek.
2017. május 29., 08:092017. május 29., 08:09
2017. május 29., 22:382017. május 29., 22:38
Minderre Antal Árpád polgármester irányította rá a figyelmet. Elmondta, folyamatban van az iparipark-minősítés megszerzése, ám
„Vannak más érdeklődők, működhetne az ipari park, ám a hosszadalmas, értelmetlen procedúra miatt telnek az évek. Abszurd dráma ez az ország” – fogalmazott az elöljáró.
A Sepsiszentgyörgy melletti szépmezői ipari park 24,6 millió lejből épült, az összeg háromnegyedét hívták le a Regionális Operatív Program révén, a többit helyi költségvetésből fedezték. A 16 hektáros létesítmény a számítások szerint 10-14 céget tud befogadni, beindulásával legalább 300 új munkahely jön létre. A pályázatot tavaly júniusban zárták le, akkor folyamodhattak az ipari minisztériumhoz az iparipark-minősítésért, a procedúra azóta is húzódik.
Hasonló a helyzet a szintén uniós forrásból már tavalyelőtt elkészült napelemparkkal is, ahol
Először azért késett a beindítása, mert a liberalizált árampiacon csak a tőzsde közvetítésével lehetett volna értékesíteni a megtermelt energiát, majd ezt a helyzetet egy tavaly megjelent kormányhatározat tisztázta, és lehetővé tette, hogy az áramszolgáltató közvetlenül átvegye a napelemparkokban megtermelt energiát.
A sepsiszentgyörgyi park a városi közvilágítás, a városháza, az önkormányzatnak alárendelt intézmények – iskolák, szociális, művelődési intézmények – energiaszükségletének 85 százalékát tudná fedezni, tehát évi mintegy kétmillió lejes megtakarítást eredményezne a városnak.
Rendkívüli támogatást igényel a román mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztérium az EU mezőgazdasági tartalékalapjából a gyümölcs- és szőlőtermesztőknek szánt kárenyhítő juttatásra.
Az energiaügyi minisztérium becslései szerint a villamosenergia-piac július 1-jei liberalizációja után mintegy 3,5 millió háztartás fog részesülni az áramszámlák kifizetésére nyújtott állami támogatásból.
Rekordméretű forgalmat könyvelhettek el 2024-ben a romániai élelmiszer‑kiskereskedelmi piacon tevékenykedő multinacionális üzletláncok. A néhány százalékos európai átlagot többszörösen meghaladó romániai növekedés éllovasa a piacvezető Lidl üzletlánc.
Miután a hónap végén több ársapka is hatályon kívül kerül, a július drágulásokat hozhat.
Romániában idén az elmúlt 28 év legnagyobb búzatermése várható, ami azt jelenti, hogy a következő évben az ország Európa egyik vezető búzaexportőre lesz – írja az Argus Media tanácsadó cég elemzőire hivatkozva a Bloomberg.
Rekordot döntött a napelemparkok termelése Romániában hétfőn – írja az economica.net az országos villamosenergia-hálózatot működtető Transelectrica adatai alapján.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Facebook-oldalán közölte, azért hívta meg a szakszervezetek képviselőit a Cotroceni-palotába, hogy nyíltan megvitassák a költségvetési egyensúlyt biztosító lehetséges megoldásokat.
Március 3-ától a június 13-i határidőig 708 012 agrártámogatási kérelmet nyújtottak be a romániai gazdák összesen 9 875 710,11 hektár területre – tájékoztatott hétfőn a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
A Román Vasúttársaság utasszállító részlege (CFR Călători) hétfőn közleményben jelentette be, hogy az üzemeltető a nyilvánosságban elhnagzott állításokkal ellentétben nem függeszti fel tevékenység&am
Hétfőn újra árat emelt töltőállomásain a Romániában legkiterjedtebb hálózattal rendelkező Petrom – ez már a harmadik drágítás volt a júniusban.
szóljon hozzá!