Fotó: wellnesspraid.ro
Bár sokáig egy magáncéget keresett a parajdi wellnessközpont üzemeltetésére, az önkormányzat nem bánta meg, hogy nem találta meg. Szükségszerűségből vágott bele, most meg nem engedné ki a kezéből.
2017. február 07., 14:472017. február 07., 14:47
„Nem volt könnyű az indulás, de az embert érik kellemes meglepetések az életben” – szögezte le Parajd polgármestere, Bokor Sándor, amikor a wellnessközpont üzemeltetéséről kérdeztük. Mint ismert, a kétezres évek végén nagy felhajtással elkezdett beruházás sokáig kihasználatlan maradt, mivel az önkormányzat többszörös próbálkozás után sem talált üzemeltetőt.
Naponta félezren is látogatják
A parajdiak egy, a fürdőturizmusban tapasztalattal rendelkező magáncéget szerettek volna megbízni a 95 százalékban kormánypénzből épült és már 2011-ben átadott fürdő működtetésével. „Mindig azt mondtam, hogy a privát menedzsment jobb, mint az állami, esetünkben az önkormányzati. De a tárgyalásokon kiderült, hogy mindenkit csak a gyors nyereségszerzés érdekelt, holott egy ilyen jellegű létesítmény esetében minden évben kell valamit renoválni vagy legalábbis javítani” – vázolta a helyzetet a polgármester.
Az eltelt másfél év eredményei a Bokor által felvállalt kényszermegoldást igazolják: az önkormányzat ma már nem engedné ki a kezéből a bánya lejárata és a sószoros között fekvő 3,2 millió eurós beruházással épült fürdőt. Felbuzdulva a létesítmény látogatottságán, a wellness mellé a község vezetése nyitott medencéket is építene, illetve további parkolóhelyeket alakítana ki. Bokor Sándort nem zavarná, ha a fürdő által termelt nyereség nem maradna a községháza számláján; a polgármester sokkal észszerűbbnek tartja, ha a pénzt újabb beruházásokra fordítanák. A legutóbbi befektetés a központ és a fürdő közötti út szélesítése és újraaszfaltozása volt, amelyet a tél beállta előtt éppenhogy csak sikerült befejezni.
Amint Bokor Sándor mondja, a nyereséget nemcsak pénzben lehet számolni, a másfél esztendő alatt már több mint 150 ezer személy által látogatott központ léte önmagában is nagy nyereség a sóvidéki település számára. A 32-33 fokos, bevizsgált, sós termál-, illetve édesvízzel feltöltött medencéket gyakran akár naponta félezren is látogatják, holott a kapacitás mindössze 250 és 280 között mozog.
Nem fér a bőrébe a nagyközség
A faluturizmusáról híres nagyközség vezetése nem zárja ki a magántőke bevonását sem. Bokor Sándor egy olyan beruházót keres, aki hajlandó egy étteremmel és bárhelyiséggel ellátott gyógyszállodát építeni a komplexum tőszomszédságába. Az elképzelések szerint a két ingatlant folyosó kötné össze. Segítségként az önkormányzat telket is biztosítana a potenciális beruházónak. Az elöljáró annyit volt hajlandó elárulni, hogy tárgyalást folytat egy komolynak látszó befektetőcsoporttal.
„Parajd már kinőtte magát, úgy is fogalmazhatnék, hogy nem fér a bőrébe. Nemcsak a wellnessközpont, az átépített, modern strand is kicsinek bizonyul, sokszor a sóbányában is túl sok a látogató. Arról nem is beszélve, hogy az autók nem férnek a településen. Mindez arra utal, hogy Parajdnak van keletje, ezért a továbbiakban is fejlesztésekben kell gondolkodnunk” – szögezte le Bokor Sándor.
A korábbi 3,3 százalékról 1,4 százalékra módosította az Európai Bizottság (EB) pénteken közzétett jelentésében a román gazdaság 2024-es GDP-arányos növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
szóljon hozzá!