Fotó: Erdély Bálint Előd
Romániában tavaly 51 százalékkal nőtt a vezetékes internetforgalom a 2019-es évhez képest, a növekedés négyszer nagyobb volt, mint 2019-ben az előző évhez képest – közölte Eduard Lovin, a román telekommunikációs szakhatóság alelnöke csütörtökön.
2021. április 15., 16:222021. április 15., 16:22
2021. április 15., 16:242021. április 15., 16:24
Elmondta, hogy a 2020-as évre vonatkozó előzetes jelentés szerint a vezetékes internetforgalom tavaly meghaladta a 10 ezer petabyte-ot.
Ez utóbbi látványos növekedésnek az az oka, hogy a járvány miatt nagyon sokan otthonról dolgoztak.
A lakosság számához viszonyítva a havi vezetékes internetforgalom elérte a 44 GB-ot, ami azt jelenti, hogy átlagban egy lakos 1,5 GB vezetékes internetet „fogyaszt” naponta. A mobil internetforgalom szerényebben, 30 százalékkal nőtt 2020-ban 2019-hez képest és elérte az 1100 petabyte-ot, ami azt jelenti, hogy a romániai internetforgalom 90 százaléka a vezetékes hálózatban generálódott.
A romániaiak havonta átlagban 4,9 GB mobil internetet fogyasztanak.
A statisztikai adatokból az is kiderült, hogy a vezetékes internetkapcsolatok száma tavaly háromszor gyorsabban nőtt vidéken, mint a városokban, hiszen a városokban 100 ezer új kapcsolatot létesítettek, míg vidéken 300 ezret. Romániában a vezetékes internetkapcsolatok 80 százaléka lehetővé teszi a 100 Mbs sávszélességet, ami nemcsak az Európai Unióban, hanem a világon az egyik legnagyobb aránynak számít - mondta Eduard Lovin. Tavaly év végén a vidéki vezetékes internetkapcsolatok 65 százaléka biztosított 100 Mbs sávszélességet.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!