Fotó: Erdély Bálint Előd
Romániában tavaly 51 százalékkal nőtt a vezetékes internetforgalom a 2019-es évhez képest, a növekedés négyszer nagyobb volt, mint 2019-ben az előző évhez képest – közölte Eduard Lovin, a román telekommunikációs szakhatóság alelnöke csütörtökön.
2021. április 15., 16:222021. április 15., 16:22
2021. április 15., 16:242021. április 15., 16:24
Elmondta, hogy a 2020-as évre vonatkozó előzetes jelentés szerint a vezetékes internetforgalom tavaly meghaladta a 10 ezer petabyte-ot.
Ez utóbbi látványos növekedésnek az az oka, hogy a járvány miatt nagyon sokan otthonról dolgoztak.
A lakosság számához viszonyítva a havi vezetékes internetforgalom elérte a 44 GB-ot, ami azt jelenti, hogy átlagban egy lakos 1,5 GB vezetékes internetet „fogyaszt” naponta. A mobil internetforgalom szerényebben, 30 százalékkal nőtt 2020-ban 2019-hez képest és elérte az 1100 petabyte-ot, ami azt jelenti, hogy a romániai internetforgalom 90 százaléka a vezetékes hálózatban generálódott.
A romániaiak havonta átlagban 4,9 GB mobil internetet fogyasztanak.
A statisztikai adatokból az is kiderült, hogy a vezetékes internetkapcsolatok száma tavaly háromszor gyorsabban nőtt vidéken, mint a városokban, hiszen a városokban 100 ezer új kapcsolatot létesítettek, míg vidéken 300 ezret. Romániában a vezetékes internetkapcsolatok 80 százaléka lehetővé teszi a 100 Mbs sávszélességet, ami nemcsak az Európai Unióban, hanem a világon az egyik legnagyobb aránynak számít - mondta Eduard Lovin. Tavaly év végén a vidéki vezetékes internetkapcsolatok 65 százaléka biztosított 100 Mbs sávszélességet.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
szóljon hozzá!