Fotó: Henning János/3szék.ro
Legtöbb két héten belül teljes gőzerővel elkezdődhet a tevékenység a Sepsiszentgyörgy melletti Szépmezőn épült, 16,5 hektáros ipari parkban.
2016. október 08., 12:372016. október 08., 12:37
Jelenleg három-négy tőkéjű, IT-re és logisztikára szakosodott céggel tárgyalnak a létesítmény illetékesei, máris azt tervezik, hogy megkétszerezik annak területét – számolt be Zsombori László, a létesítmény igazgatója. Szerinte a területek bére és a lehetőségek is előnyösebbek, mint a Brassó megyei hasonló létesítményekben. Az előnyök közé sorolta azt is, hogy a beruházók öt év után megvásárolhatják azt a területet, ahová építettek.
Édler András, a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke elmondta, a cégek négyzetméterenként 1,6 euróért bérelhetnek területet, de ha eleget tesznek bizonyos követelményeknek, akkor ez az ár akár 0,6 euró/négyzetméterre is lecsökkenhet. „Eleve azt mondtuk, hogy mi nem akarunk profitot termelni. Nekünk közvetett hasznunk származik abból, hogy az idetelepedő cégek munkahelyeket teremtenek, és a kialakuló konkurencia miatt növekednek a fizetések” – részletezte a kamara elnöke. Mint ismeretes, az ipari parkot a Regionális Operatív Program 75 százalékos társfinanszírozásával 24,6 millió lejből építették, és a számítások szerint 300 új munkahelyet hoz létre.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!