Szembesítették a munkáltatók, vállalkozók Nicolae Ciucával (jobbra, háttal) a kormány elképzeléseinek következményeivel
Fotó: Nicolae Ciucă/Facebook
A Romániai Kis- és Középvállalkozások Országos Tanácsa (CNIPMMR) és a Concordia Munkáltatói Szövetség arra kérte Nicolae Ciucát, a román szenátus elnökét, hogy 2024. január 1-jéig ne módosítsák az adótörvénykönyvet, és biztosítsák az üzleti környezet számára a kiszámíthatóságot a következő időszakban.
2023. augusztus 09., 19:192023. augusztus 09., 19:19
2023. augusztus 09., 19:272023. augusztus 09., 19:27
A CNIPMRR szerdai közleményében rámutat, hogy képviselői a Concordia illetékeseivel együtt Nicolae Ciucă szenátusi elnökkel egyeztettek azokról az intézkedésekről, amelyeket a kormánykoalíció a költségvetési hiány csökkentése érdekében kíván bevezetni. A két munkáltatói szövetség képviselői azt kérték Ciucától, hogy az adótörvénykönyv 2024. január elsejéig ne módosuljon, a kormánykoalíció biztosítsa az üzleti szféra számára a kiszámíthatóságot a következő időszakban,
A két szervezet képviselői azt is elmondták, hogy a beharangozott új intézkedések elfogadása esetén csökkenne a vállalatok versenyképessége, munkahelyek szűnnének meg, magasabb lenne az infláció, az adóbeszedés szintje viszont csökkenne. Megjegyezték továbbá, hogy a biztos adórendszerről a bizonytalan adórendszerre való áttérés nem biztosítana többletbevételt az államkasszának.
Végül, de nem utolsósorban, a munkáltatói szövetségek a közpolitikai javaslatokról szóló vitába való bevonásukra szólították fel a kormánykoalíciót. Közleményük szerint csütörtökön, augusztus 10-én az Európai Bizottság képviselőivel is találkoznak ebben az ügyben.
„Csak így ismerhetjük meg a költségvetési bevételeket előteremtő vállalatok álláspontját, hogy tudjuk, milyen intézkedéseket lehet hozni a következő időszakban anélkül, hogy ez hatással lenne a beruházási környezetre és a magánszektor munkahelyeire” – írta közösségi oldalán a a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a szenátus elnöke. Kifejtette, a vállalkozók kiszámítható és kiegyensúlyozott adózási feltételeket kívánnak, amelyek lehetővé teszik a válságon való túllépést és fenntartható gazdasági növekedést biztosítanak. Hozzátette, ez egybevág a PNL elképzelésével is.
A volt kormányfő azt írta, a szerdai tanácskozáson egyetértettek abban, hogy a vállalkozói szférának meg kell őriznie erejét, és továbbra is Románia fejlődése motorjaként kell működnie. „Semmiféleképpen nem akarjuk csorbítani a román állampolgárok jövedelmét vagy vásárlóerejét, mint ahogy a vállalatok jó működési körülményeit vagy új beruházásokra való képességét sem” – hangsúlyozta Nicolae Ciucă.
Januárhoz képest februárban 23 lejjel, azaz 0,4 százalékkal 5351 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A februári 5,02 százalékról márciusban 4,86 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
2025 januárjában tíz uniós tagországban 1000 euró alatt volt az országos minimálbér – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön kiadott közleményében üdvözölte Donald Trump amerikai elnök bejelentését a kölcsönös vámok felfüggesztéséről, és azt mondta: ez fontos lépés a globális gazdaság stabilizálása felé.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
A bukaresti kormány által az idei év első három hónapjában felvett hitelek összege 94 milliárd lej volt, ami 16,2 milliárd lejjel haladja meg a 2024 első három hónapjában regisztrált szintet – számolta ki a Profit.ro gazdasági szakportál.
A tavalyi negyedik negyedévben 2023 utolsó három hónapjához mérten a lakásárak 4,9 százalékkal, a bérleti díjak 3,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán bejelentette, hogy idén is folytatódik az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási program.
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
szóljon hozzá!