2011. augusztus 25., 06:562011. augusztus 25., 06:56
A magán-vasúttársaságok nyeresége a sikeresebb szervezettség mellett olyan állami támogatásoknak is köszönhető, amelyekhez nem az utasok, hanem a szerelvények száma alapján jutnak hozzá.
A pénzügyminisztérium adatai szerint a CFR személyszállító osztálya 2010-ben közel 90 millió lejes veszteséget regisztrált a 2009-es 210 millió lejes veszteséghez képest. A teherszállító részleg több mint 500 millió lejes kárt könyvelt el, míg az előző évben 342 millió lejjel maradtak mínuszban, annak ellenére hogy 2009-ben mindkét vállalat több ezer alkalmazottat bocsátott el a Nemzetközi Valutalappal (IMF) kötött megegyezés értelmében.
A magánvállalatok közül a Regiotrans több mint 4 millió, a tavaly még csak áruszállítással foglalkozó Transferoviar Grup pedig közel 10 millió lejes nyereséggel zárta az évet. Azonban a nem állami társaságok esetében is jelentkezett hiány, a Cristian Burci üzletember tulajdonában lévő Servtrans Invest 36 millió lejes veszteséget könyvelt el a tavalyi év folyamán.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.