Csak az emlék marad. Alig több mint két hónap múlva már a Transilvania Banknál bankolnak az OTP Románia ügyfelei
Fotó: Rostás Szabolcs
Az OTP Bank Románia 2025. február 28-tól Transilvania Bankká válik – tájékoztatott csütörtökön a BT kommunikációs osztálya.
2024. december 19., 09:532024. december 19., 09:53
A Krónikához eljuttatott közlemény szerint a Transilvania Bank részvényesei rendkívüli közgyűlés alkalmával jóváhagyták a BT és az OTP Bank Románia fúzióját.
A közlemény emlékeztet, a Transilvania Bank és az OTP Bank Románia a fúzióig egymástól függetlenül működik, a lehető legzökkenőmentesebb átmenetet biztosítva az OTP Bank Románia ügyfelei számára.
Az OTP Bank Románia ügyfelei a bankjuk által kibocsátott bankkártyákat a továbbiakban a Transilvania Bank automatáinál is ugyanazon költségfeltételek mellett használhatják, mint az OTP ATM-jeinél – tájékoztatott szerdán a kolozsvári székhelyű pénzintézet.
2025. február 28-án az OTP Bank Románia ügyfelei hivatalosan is a Transilvania Bank ügyfeleivé válnak,
„Köszönöm a részvényeseknek, hogy bizalmat szavaztak a Transilvania Bank és az OTP Bank Románia közötti fúzióval kapcsolatos terveknek. Ez a BT által végrehajtott leggyorsabb integráció, amelyre mindössze 7 hónap alatt kerül sor. Az elmúlt időszak az ambiciózus elképzeléseink szerint alakult, köszönhetően a két bank csapatainak,
Meggyőződésem, hogy az integrációs folyamat a BT organikus növekedése mellett sikeresen fog véghezmenni” – nyilatkozta Horia Ciorcilă, a Transilvania Bank igazgatótanácsának elnöke.
Az OTP Bank Románia ügyfeleinek is rendelkezésére ál a Banca Transilvania több mint 1900 ATM-je – olvasható a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
Mint ismert, a Transilvania Bank idén 347,5 millió euróért vásárolta meg az OTP Bank Romániát és az OTP Csoport többi romániai leányvállalatát. Az első fúzióra 2024. december elején került sor a BT Leasing és az OTP Leasing között.
A magyarországi anyavállalat 2023 májusában jelentette be, hogy el kívánja adni az OTP Bank Romániát. A pénzintézet akkor közölte, a bank organikus növekedési stratégiájával párhuzamosan az OTP Csoport úgy döntött, hogy az OTP Bank Románia stratégiai lehetőségeinek körét kibővíti a bank esetleges eladásának piaci tesztelésével.
2024. július 30-tól az OTP Bank Románia a Banca Transilvania Csoport része, és már nem tagja az OTP Csoportnak. Az OTP Bank márkanév használatát ideiglenes licenc teszi lehetővé – ez az üzenet fogadja azokat, akik a pénzintézet honlapjára kattintanak.
Az OTP a kétezres évek elején vetette meg a lábát a romániai piacon, felvásárolva a Robankot. A magyar tőkéjű pénzintézet a 2008-as gazdasági válságot követően megszerezte a Millennium Bank Romániát is. További terjeszkedési törekvését azonban a bukaresti hatóságok elgáncsolták: a Román Nemzeti Bank (BNR) 2018-ban megakadályozta, hogy az OTP Bank Románia felvásárolja görög tulajdonosától a Banca Româneascát. Ami így került az Exim Bank tulajdonába. Mint megírtuk, többek között ez játszhatott szerepet abban, hogy Budapesten úgy látták, nincs növekedési potenciál a romániai pénzintézetben.
A Versenytanács engedélyezte azt a 347,5 millió euró értékű tranzakciót, amelynek keretében a Transilvania Bank át kívánja venni az OTP Bank romániai üzletágát. Ez lépés elengedhetetlen volz ahhoz, hogy a magyar bank végleg kivonuljon a romániai piacról.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.
szóljon hozzá!