Az OTP által kiadott bankkártyák továbbra is érvényben maradnak, a jövőbeni változásokról tájékoztatást kapnak az ügyfelek
Fotó: Kristó Róbert
2024. július 30-tól az OTP Bank Románia a Banca Transilvania Csoport része, és már nem tagja az OTP Csoportnak. Az OTP Bank márkanév használatát ideiglenes licenc teszi lehetővé – ez az üzenet fogadja mindazokat, akik a Romániából kivonuló magyar pénzintézet honlapjára kattintanak. A Kérdések és válaszok menüpontban ugyanakkor részletesebb tájékoztatást adnak az ügyfelekben felmerülő esetleges dilemmák kapcsán, hangsúlyozva, hogy minden további fejleményről tájékoztatni fogják az érintetteket.
2024. augusztus 02., 20:062024. augusztus 02., 20:06
2024. augusztus 02., 22:462024. augusztus 02., 22:46
„A 2024. július 30-án zárult akvizíció következtében az OTP Bank Romániát és romániai leányvállalatait a Banca Transilvania Csoport vásárolta meg, így ezek már nem tagjai az OTP Csoportnak. A következő időszakban az OTP Bank Románia ügyfelei továbbra is az OTP Bank Romániával intézik a termékeikkel, szolgáltatásaikkal és banki műveleteikkel kapcsolatos ügyeiket. Az integráció lezárásáig az OTP Bank Románia és a Banca Transilvania külön entitásként működik tovább, az ügyfelek minden jelentős változásról tájékoztatást kapnak” – közölte a kivonuló pénzintézet. A tájékoztató aláhúzza:
Így a következő időszakban az OTP Bank Románia ügyfeleinek továbbra is az OTP Bank Romániával kell intézniük a termékeikkel, szolgáltatásaikkal és banki műveleteikkel kapcsolatos ügyeiket.
Mint írták, az OTP Bank Románia napi banki tevékenysége változatlan marad, és bármilyen kérdés esetén az ügyfelek a Contact Centerhez fordulhatnak a 0800 88 22 88-as, bármely belföldi vezetékes- vagy mobilhálózatból ingyenesen, illetve a + 4021 308 57 10-es, külföldről is hívható telefonszámon (hétfőtől péntekig 8.30 és 21.00 óra között), valamint az OTP Bank Románia területi egységei is rendelkezésére állnak.
Lezárult az OTP Bank romániai leányvállalatának megvásárlását célzó tranzakció, miután a bukaresti hatóságok jóváhagyták a Transilvania Bankkal kötött üzletet, a fúzióig a két pénzintézet önállóan folytatja tevékenységét.
„A szerződési feltételek változatlanok maradnak, a bankbetétek biztonságban vannak, ezekre betétesenként 100 000 eurós összeghatárig az Országos Betétbiztosítási Alap is garanciát nyújt. Az OTP Bank Romániától felvett hitelek ennek a szakasznak a lezárásával egyidőben átkerülnek a Transilvania Bankhoz” – közölte a kivonuló pénzintézet.
Ami pedig a számlákon levő pénzt illeti, az összegek ugyanúgy hozzáférhetőek maradnak, mint eddig, az ügyfelek pedig változatlan feltételek mellett használhatják az összes online és offline szolgáltatást.
Ha pedig valakinek mind az OTP Romániánál, mind a Transilvania Banknál van számlája, akkor a következő időszakban mindkét számla használatban marad, és az ügyfelek a korábbiakhoz hasonlóan intézik banki ügyeiket mindkét hitelintézettel. „Az OTP Banknál vezetett számlák Transilvania Bankhoz történő migrálásáról időben részletes tájékoztatást nyújtunk” – áll a tájékoztatásban.
A Versenytanács engedélyezte azt a 347,5 millió euró értékű tranzakciót, amelynek keretében a Transilvania Bank át kívánja venni az OTP Bank romániai üzletágát. Ez lépés elengedhetetlen volz ahhoz, hogy a magyar bank végleg kivonuljon a romániai piacról.
Mint ismeretes, február 9-én jelentették be, hogy a Transilvania Bank megállapodást írt alá a magyar OTP Bank Nyrt.-vel a romániai leányvállalat részvényei 100 százalékának megvásárlásáról 347,5 millió euróért, vagyis a magyar csoport kivonul a román piacról. Az akvizícióra azóta a Román Nemzeti Bank (BNR) és a román Versenytanács is rábólintott, így minden akadály elgördült a tranzakció nyélbe ütése elől. A felek július 30-án jelentették be, hogy lezárult az OTP Bank romániai leányvállalatának megvásárlását célzó tranzakció. Egyúttal azt is közölték, hogy az átmeneti időszak nem hoz azonnali változást az ügyfelek számára, ennek megfelelően a szolgáltatások, termékek, konzultációk és banki műveletek érdekében továbbra is az OTP Bank fiókjaihoz kell fordulniuk.
Bár a közlemény nem tér ki rá, a vállalások közé tartozik a Szülőföldön magyarul programmal kapcsolatban fennálló kötelezettségvállalás is, és bár a magyar állam által a Romániában magyar nyelvű képzésben részesülő óvodások, iskolások, egyetemisták számára nyújtott oktatási-nevelési támogatások folyósításának sorsáról nem tesznek említést, ez vélhetően továbbra is az OTP Romániánál nyitott számlákra fog érkezni.
Romániából kivonult, máshol folytatja a terjeszkedést az OTP Bank – hangzott el a társaság pénteki éves közgyűlését követő sajtótájékoztatón.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
1 hozzászólás