Az OTP által kiadott bankkártyák továbbra is érvényben maradnak, a jövőbeni változásokról tájékoztatást kapnak az ügyfelek
Fotó: Kristó Róbert
2024. július 30-tól az OTP Bank Románia a Banca Transilvania Csoport része, és már nem tagja az OTP Csoportnak. Az OTP Bank márkanév használatát ideiglenes licenc teszi lehetővé – ez az üzenet fogadja mindazokat, akik a Romániából kivonuló magyar pénzintézet honlapjára kattintanak. A Kérdések és válaszok menüpontban ugyanakkor részletesebb tájékoztatást adnak az ügyfelekben felmerülő esetleges dilemmák kapcsán, hangsúlyozva, hogy minden további fejleményről tájékoztatni fogják az érintetteket.
2024. augusztus 02., 20:062024. augusztus 02., 20:06
2024. augusztus 02., 22:462024. augusztus 02., 22:46
„A 2024. július 30-án zárult akvizíció következtében az OTP Bank Romániát és romániai leányvállalatait a Banca Transilvania Csoport vásárolta meg, így ezek már nem tagjai az OTP Csoportnak. A következő időszakban az OTP Bank Románia ügyfelei továbbra is az OTP Bank Romániával intézik a termékeikkel, szolgáltatásaikkal és banki műveleteikkel kapcsolatos ügyeiket. Az integráció lezárásáig az OTP Bank Románia és a Banca Transilvania külön entitásként működik tovább, az ügyfelek minden jelentős változásról tájékoztatást kapnak” – közölte a kivonuló pénzintézet. A tájékoztató aláhúzza:
Így a következő időszakban az OTP Bank Románia ügyfeleinek továbbra is az OTP Bank Romániával kell intézniük a termékeikkel, szolgáltatásaikkal és banki műveleteikkel kapcsolatos ügyeiket.
Mint írták, az OTP Bank Románia napi banki tevékenysége változatlan marad, és bármilyen kérdés esetén az ügyfelek a Contact Centerhez fordulhatnak a 0800 88 22 88-as, bármely belföldi vezetékes- vagy mobilhálózatból ingyenesen, illetve a + 4021 308 57 10-es, külföldről is hívható telefonszámon (hétfőtől péntekig 8.30 és 21.00 óra között), valamint az OTP Bank Románia területi egységei is rendelkezésére állnak.
Lezárult az OTP Bank romániai leányvállalatának megvásárlását célzó tranzakció, miután a bukaresti hatóságok jóváhagyták a Transilvania Bankkal kötött üzletet, a fúzióig a két pénzintézet önállóan folytatja tevékenységét.
„A szerződési feltételek változatlanok maradnak, a bankbetétek biztonságban vannak, ezekre betétesenként 100 000 eurós összeghatárig az Országos Betétbiztosítási Alap is garanciát nyújt. Az OTP Bank Romániától felvett hitelek ennek a szakasznak a lezárásával egyidőben átkerülnek a Transilvania Bankhoz” – közölte a kivonuló pénzintézet.
Ami pedig a számlákon levő pénzt illeti, az összegek ugyanúgy hozzáférhetőek maradnak, mint eddig, az ügyfelek pedig változatlan feltételek mellett használhatják az összes online és offline szolgáltatást.
Ha pedig valakinek mind az OTP Romániánál, mind a Transilvania Banknál van számlája, akkor a következő időszakban mindkét számla használatban marad, és az ügyfelek a korábbiakhoz hasonlóan intézik banki ügyeiket mindkét hitelintézettel. „Az OTP Banknál vezetett számlák Transilvania Bankhoz történő migrálásáról időben részletes tájékoztatást nyújtunk” – áll a tájékoztatásban.
A Versenytanács engedélyezte azt a 347,5 millió euró értékű tranzakciót, amelynek keretében a Transilvania Bank át kívánja venni az OTP Bank romániai üzletágát. Ez lépés elengedhetetlen volz ahhoz, hogy a magyar bank végleg kivonuljon a romániai piacról.
Mint ismeretes, február 9-én jelentették be, hogy a Transilvania Bank megállapodást írt alá a magyar OTP Bank Nyrt.-vel a romániai leányvállalat részvényei 100 százalékának megvásárlásáról 347,5 millió euróért, vagyis a magyar csoport kivonul a román piacról. Az akvizícióra azóta a Román Nemzeti Bank (BNR) és a román Versenytanács is rábólintott, így minden akadály elgördült a tranzakció nyélbe ütése elől. A felek július 30-án jelentették be, hogy lezárult az OTP Bank romániai leányvállalatának megvásárlását célzó tranzakció. Egyúttal azt is közölték, hogy az átmeneti időszak nem hoz azonnali változást az ügyfelek számára, ennek megfelelően a szolgáltatások, termékek, konzultációk és banki műveletek érdekében továbbra is az OTP Bank fiókjaihoz kell fordulniuk.
Bár a közlemény nem tér ki rá, a vállalások közé tartozik a Szülőföldön magyarul programmal kapcsolatban fennálló kötelezettségvállalás is, és bár a magyar állam által a Romániában magyar nyelvű képzésben részesülő óvodások, iskolások, egyetemisták számára nyújtott oktatási-nevelési támogatások folyósításának sorsáról nem tesznek említést, ez vélhetően továbbra is az OTP Romániánál nyitott számlákra fog érkezni.
Romániából kivonult, máshol folytatja a terjeszkedést az OTP Bank – hangzott el a társaság pénteki éves közgyűlését követő sajtótájékoztatón.
A román kormány előzetes elemzései szerint mintegy 17 milliárd euróba kerülhet egy új építésű gyorsvasúthálózat megvalósítása Bukaresttől Erdélyen át Budapest felé, a magyar határig.
Emelkedtek a régi és új eladó lakások átlagárai is augusztusban Romániában: 17 százalékkal kerülnek többe, mint a tavalyi év azonos hónapjában. Kolozsvár továbbra is az „élen vágtat”.
Az ukrajnai gabonaexport volt a fő téma Nagy István magyar agrárminiszter és Tarasz Viszockij, az ukrán kormány ügyintézőjének kijevi találkozóján. Megállapították, hogy a tengeri útvonalak használatával csökkent az ukrán termékek exportja Európa felé.
Marcel Ciolacu hétfőn kijelentette: a koalíció „sürgős teendőnek” tekinti a nyugdíjak adómentességi küszöbének 3000 lejre emelését, hogy az intézkedés október elsejétől hatályba léphessen.
A munkaügyi minisztérium vasárnap a Facebook-oldalán bejelentette, hogy lezárult a nyugdíjak újraszámolása, és szeptembertől a nyugdíjasok 82 százalékának emelkedik a járandósága.
A múlt évben a romániai háztartások 16,1 százalékával fordult elő, hogy nem volt pénzük a havi fix kiadások némelyikére – derül ki a romániai lakosság életkörülményeinek 2023-as helyzetéről szóló elemzésből.
2023-ban az uniós vállalkozások 59 százaléka érte el legalább az alapvető digitális intenzitás szintjét az Eurostat friss kimutatása szerint.
Új kisboltlánc hódít Romániában, amely a kis- és nagyvárosok lakónegyedekben működő üzleteinek lesz kiemelt konkurenciája, de falun is terjeszkedne. A lengyelországi Zabka Froo nevű hálózata Bukarest után Erdélyben is megjelenik.
Módosítani fogja a bukaresti kormány azokat a jövedelemhatárokat, amelyek alapján különböző szociális juttatásokra – köztük a fűtéspótlékra – jogosultak a kisnyugdíjasok – közölte pénteken a kormányzó román Szociáldemokrata Párt (PSD).
A romániai felnőtt lakosság mintegy 30 százalékának nincs bankkártyája, a falun élők körében ez az arány 40 százalék, derül ki a Romániai Bankok Egyesületének felmérésből.
1 hozzászólás