Nem költözteti a Renault csoport Piteşti-ről Marokkóba Logan Break MCV gyártását, mindössze arról van szó, hogy a tangeri üzemben is elkezdik összeszerelni ezt a modellt, aminek semmiféle hatása nem lesz a mioveni-i termelésre – cáfolta közleményben a szerdán felkapott híresztelést a francia autógyártó.
2016. szeptember 22., 18:402016. szeptember 22., 18:40
2016. szeptember 22., 19:252016. szeptember 22., 19:25
Jean-François Gal, a tangeri üzem igazgatója a L\'Usine Nouvelle portálnak azt nyilatkozta, 2017-től Marokkóba helyezi át a jelenleg Piteşti-en készülő Logan Break MCV gyártását a Renault csoport. Mint mondta, 20 millió eurós beruházásra van szükségük ahhoz, hogy ez a modell is abban az üzemben készülhessen, ahol Sanderókat, Lodgykat és Dokkereket már gyártanak, s becslések szerint jövőre már 300 000 autó készülhet a tangeri gyárban.
„Annak érdkeében, hogy gyártási kapacitás szabaduljon fel a Duster számára, a Renault csoport a tangeri üzemben is gyárt majd Logan MCV modelleket. Így 2017 első negyedévétől a modell a mioveni-i és a tangeri üzemben is készül” – mutat rá a Renault csoport.
Mint hangsúlyozzák, a romániai gyártósorok jelen pillanatban maximális kapacitáson működnek, „így a tervezett intézkedés nem fog kihatni sem a gyár tevékenységére, sem az alkalmazottakra”.
A Renault korábban több ízben is azzal fenyegette a bukaresti hatóságokat, hogy Marokkóba költözteti a Dacai-gyártás, ha nem épülnek gyorsabban meg az autópályák.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!