A romániaiak egyik legnépszerűbb magyarországi célpontja Hajdúszoboszló
Fotó: Hajduszoboszlo.hu
Lezárta a magyarországi Szallas Group a Travelminit International SRL., a romániai szállásfoglaló piac második szereplőjének integrációját, a most befejezett technológiai és szervezeti összeolvadással jelentősen nőhet a román–magyar turisztikai forgalom – közölte a Szallas Group az MTI-vel.
2024. február 04., 09:172024. február 04., 09:17
2024. február 04., 09:182024. február 04., 09:18
Ismertették: a romániai cég felvásárlását követő két év alatt lezajlott integrációval az évi 18,5 millió látogatóval rendelkező Travelminit.ro átállt a Szállás.hu technológiai hátterére.
– jelezték. Az integráció a magyar és a román vállalat valamennyi területét – az ügyfélszolgálatot, partnerkezelést, marketinget, értékesítést – érintette. Nemcsak a vendégek kaptak vadonatúj foglalási oldalt Romániában, hanem a szálláshelyek adminisztrációs felülete is megújult – ismertette Rigó Ferenc, a Travelminit vezetője.
Kihívást jelentett, hogy a román felületeken napi több tízezren keresnek szállást, és sok ezren foglalnak hetente – jegyezte meg.
A legtöbb Romániából érkező vendég elsősorban a kelet-magyarországi régióba látogat. Tavaly a leggyakrabban Gyula, Hajdúszoboszló, Budapest, Nyíregyháza, Szeged és Makó szálláshelyeit keresték a cég adatai szerint.
A Szallas Group első magyar cége, a Szállás.hu 2007-ben alakult Magyarországon, és tizenkét év alatt miskolci turisztikai start-upból piacvezető belföldi online foglalási portállá vált. Ezután külföldi akvizíciókkal 5 országban tevékenykedő, 500 emberből álló csapattal dolgozó közép-európai cégcsoporttá (Szallas Group) nőtte ki magát. Tavaly a cégcsoportot az OTP csoporthoz tartozó PortfoLion kockázati- és magántőke vállalattól megvette a lengyel Wirtualna Polska Holding.
A Kolozsvárról indult online foglalási oldal, a Travelminit.ro működése hasonló sikertörténet. A romániai szegmens 2018 óta aktív szerepet játszik a csoport működésében, ötéves stratégiájának kialakításában – jegyezte meg Rigó Ferenc. A magyarországi cégek árbevétele 9,2 milliárd forint (23,9 millió euró) volt 2023-ban, ez közel 10 százalékos növekedés 2022-hez képest. A Travelminit International SRL 1,6 milliárd forint (4,15 millió euró) árbevételt ért el, ami 63 százalékos növekedés egy év alatt – közölték.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!