Fotó: Székelyhon
Az energiaszolgáltatók lezárták a számlák újraszámolását, újabb hibákra nem kell számítani – jelentette ki csütörtökön Virgil Popescu energiaügyi miniszter A fogyasztók, az intézmények és a szolgáltatók közötti bizalom helyreállítása – kiút a számlázási válságból című konferencián.
2022. február 10., 13:252022. február 10., 13:25
A tárcavezető arról számolt be, hogy kedden online megbeszélést tartott az energiaszolgáltatókkal, amelyen értésükre adta, hogy együttes erővel vissza kell szerezniük a fogyasztók bizalmát.
A helyzet orvoslására az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóságnak (ANPC) és az Országos Energiaár-szabályozó Hatóságnak (ANRE) kellett közbelépnie, és jogszabály-módosításra volt szükség ahhoz, hogy a szolgáltatók újraszámolják a hibásan kiállított számlákat” – idézte Popescu nyilatkozatát az Agerpres.
A miniszter elmondása szerint a keddi online találkozón az derült ki, hogy a számlák újraszámolása lezárult, néhány véletlenszerű hibától eltekintve több téves számlától nem kell már tartani. „Erről a szolgáltatók hivatalos bejelentését várja a szaktárca” – jegyezte meg a tárcavezető.
Az energiaügyi minisztérium fogja koordinálni és felügyelni az áram- és a földgázszámlák újraszámolásával kapcsolatos összes tevékenységet – jelentette be a szerdai kormányülés elején a miniszterelnök.
Az Antena 3 televízió által szervezett szakmai konferencián felszólalt Horia Constantinescu, Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnöke. Hangsúlyozta: „azért fog a lakosság a megszokottnál nagyobb értékű energiaszámlákat kapni, mert így alakult a piac, nem pedig azért, mert a szolgáltatók meglopják őket”.
mindegyiknek elküldtek egy kérdőívet, amelyben többek között arról érdeklődtek, hogy hány hibás számlát állítottak ki és hányat korrigáltak ezek közül. „Mint kiderült, a hibásan kiállított számlák nagy részét már korábban újraszámolták” – mondta. Hozzátette: „meg kell szüntetni a mesterségesen keltett feszültséget”, a fogyasztóknak meg kell érteniük, hogy a szolgáltatók nem csak azért számolják újra a téves számlákat, mert az ellenőrző hatóságok ezt megkövetelik, hanem elsősorban azért, mert a legtöbb szolgáltató esetében nem volt szándékos a hiba, nem rossz szándék vezérelte őket.
– magyarázta a fogyasztóvédelmi hatóság elnöke.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) az eddigi 50.000 lej helyett ezentúl 200.000 lejig terjedő bírságot szabhat ki az árkorlátozásról és a drágulás kompenzálásáról szóló rendelet előírásait figyelmen kívül hagyó szolgáltatókra.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!